Sparingowo: Lechia gorsza od drużyny z Liechtensteinu

Lechia Gdańsk przegrała w tureckim mieście Side z FC Vaduz 2:4. Zdobywca Pucharu Liechtensteinu grający w szwajcarskiej Superlidze po I połowie prowadził już 4:0. Po zmianie stron Lechia zmniejszyła straty.

Michał Gałęzewski
PAP/Marcin Bielecki / PAP/Marcin Bielecki

FC Vaduz to eksportowy zespół z Liechtensteinu, rokrocznie grający w europejskich pucharach. W tym sezonie spisuje się jednak słabo i w szwajcarskiej Superlidze zajmuje ostatnie, 10. miejsce w tabeli. Lechia Gdańsk również nie błyszczy w Ekstraklasie, jednak nikt nie spodziewał się takiego pogromu w I połowie.

Lechia Gdańsk podczas meczu w Side zaczęła ambitnie. Ataki podopiecznych Piotra Nowaka były jednak nieskuteczne, co wykorzystali gracze z Liechtensteinu. W 20. minucie wynik otworzył Moreno Costanzo. Chwilę później niefortunnie interweniował Grzegorz Wojtkowiak i prowadzenie FC Vaduz się powiększyło.

Zawodnicy z Vaduz nie chcieli na tym poprzestać. W 34. minucie po błędzie Gersona na 3:0 podwyższył Ali Messaoud. Chwilę później dwie żółte kartki zobaczył Sebastian Mila i wyleciał z boiska. W drugiej połowie gdańszczanie mogli grać jednak w pełnym składzie, jak umówili się przed meczem trenerzy. Tę część spotkania Lechia zaczynała jednak z czterobramkowym bagażem, gdyż tuż przed przerwą podwyższył Florian Stahael.

Po zmianie stron druga jedenastka Lechii grała już skuteczniej. W 54. minucie bramkę kontaktową strzelił Adam Buksa, a dziewięć minut później gola na 2:4 strzelił 17-letni Juliusz Letniowski. Ten sam zawodnik mógł nawet strzelić kolejne bramki, jednak przy bardzo dobrej okazji został zablokowany. Lechia ostatecznie przegrała 2:4.

Lechia Gdańsk - FC Vaduz 2:4 (0:4)
0:1 - Constanzo 20'
0:2 - Wojtkowiak (sam.) 26'
0:3 - Messaoud 34'
0:4 - Stahael 45'
1:4 - Buksa 54'
2:4 - Letniowski 63'

Lechia Gdańsk: Marko Marić (46' Łukasz Budziłek) - Grzegorz Wojtkowiak (46' Rafał Janicki), Gerson (46' Mario Maloca), Jakub Wawrzyniak (46' Adam Chrzanowski) - Maciej Makuszewski (46' Paweł Stolarski), Daniel Łukasik (46' Milos Krasić), Michał Chrapek (46' Michał Mak), Sebastian Mila (46' Juliusz Letniowski), Sławomir Peszko (46' Neven Marković) - Lukas Haraslin (46' Adam Buksa), Grzegorz Kuświk (46' Michał Żebrakowski).

FC Vaduz: Oliver Klaus - Nick von Niederhäusern, Florian Stahel, Mario Buehler (46' Simone Grippo), Axel Borgmann (46' Alexander Goeppel) - Robin Kamber, Philipp Muntwiler (46' Diego Ciccone), Moreno Costanzo (46' Ramon Cecchini) - Armando Sadiku (46' Mauro Caballero), Ali Messaoud (46' Yones Felfel), Albion Avdijaj (46' Franz Burgmeier).

Żółte kartki: Makuszewski, Mila (Lechia), Grippo (Vaduz).

Czerwona kartka: Mila / za drugą żółtą (Lechia)