Serie A: Torino bez zwycięstwa i awansu do górnej połówki tabeli, Kamil Glik blisko gola

W zaległym pojedynku 16. kolejki Serie A US Sassuolo zremisowało u siebie z Torino FC 1:1. Całe zawody wśród gości rozegrał kapitan Kamil Glik i niewiele brakowało, by pokonał Andreę Consigliego.

Konrad Kostorz
PAP/EPA/Andrea Di Marco / PAP/EPA/Andrea Di Marco

W przypadku odniesienia zwycięstwa Torino awansowałoby na 9. pozycję w tabeli przed Chievo oraz Lazio. Byki objęły prowadzenie po uderzeniu Andrei Belottiego, ale nieco ponad kwadrans później w podbramkowym zamieszaniu Salvador Ichazo skapitulował po strzale Francesco Acerbiego z niewielkiej odległości.

Mało brakowało, a w 37. minucie na 2:0 dla przyjezdnych podwyższyłby Kamil Glik. Kapitan turyńczyków oddał groźny strzał głową z około 10 metrów, jednak kapitalnie interweniował Andrea Consigli. Reprezentant Polski pozostaje bez trafienia w tym sezonie ligowym, choć już nie po raz pierwszy do zdobycia bramki brakuje mu naprawdę niewiele.

W drugiej połowie jedni i drudzy starali się atakować, ale kolejne gole nie padły. Najbliżej szczęścia był w 83. minucie Nicola Sansone z Sassuolo, z kolei wśród podopiecznych Giampiero Ventury aktywnością wyróżniał się Belotti wspierany przez Ciro Immobile.

Torino po 20 kolejkach zajmuje dopiero 11. miejsce, natomiast ekipa Eusebio Di Francesco ma tyle samo "oczek" co AC Milan i jest siódma.

US Sassuolo - Torino FC 1:1 (1:1)
0:1 - Belotti 23'
1:1 - Acerbi 40'

Sassuolo: Consigli - Vrsaljko, Cannavaro, Acerbi, Peluso - Biondini (81' Larini), Magnanelli, Duncan - Berardi (74' Falcinelli), Defrel (88' Politano), Sansone.

Torino: Ichazo - Maksimović, Glik, Moretti - Zappacosta (81' Bovo), Acquah, Gazzi, Benassi (79' Baselli), Silva - Immobile, Belotti.