The Championship: Dwie bramki Marka Saganowskiego!

Kolejny dobry mecz dla Southampton zagrał Marek Saganowski. Polak zdobył bramkę w trzecim kolejnym spotkaniu, a tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza rywali w pojedynku 30. kolejki The Championship. Wygrał lider Wolverhampton Wanderers. Wilki pokonały drużynę Watford.

W poprzedniej kolejce Marek Saganowski pojawił się na boisku jako zmiennik, lecz w 30. kolejce już od pierwszej minuty dostał szansę gry. To on w 17. minucie wyprowadził Southampton na prowadzenie w pojedynku ze Swansea City. Goście szybko wyrównali, a w drugiej połowie prowadzili już 2:1. Jednak 14 minut przed końcem Saganowski ponownie trafił do siatki rywali i Święci mogą zawdzięczać jeden punkt polskiemu napastnikowi. Southampton nadal znajduje się w strefie spadkowej i z taką formą może już nie wydostać się z niej.

22 minuty w barwach Watford rozegrał Grzegorz Rasiak. Rosły zawodnik Szerszeni na boisku zameldował się na obiekcie lidera The Championship Wolverhampton Wanderers. Wilki wygrały to spotkanie 3:1 będąc drużyną lepszą. Wolves udało się zatem zwiększyć przewagę nad Reading, które tego dnia nie poradziło sobie z Quenns Park Rangers. Na Lofus Road gole nie padły.

W sumie w trzech spotkaniach kibice nie zobaczyli ani jednej bramki. Także w meczach Preston North End - Sheffield United oraz Ipswich Town - Plymouth Argyle. Ponownie nawet na ławce rezerwowych w Derby County zabrakło Przemysława Kaźmierczaka.

W ostatnim meczu kolejki Birmingham City nie wygrało na Hillsbrough z Sheffield Wedensday. Blues wyrównali w doliczonym czasie gry, gdy Kevin Phillips znalazł się w odpowiednim miejscu. Mecz zakończył się remisem 1:1.