Premier League: Pewne zwycięstwo Leicester City. Lisy ponownie liderem

W meczu 23. kolejki Premier League Leicester City pokonało Stoke City 3:0. Triumf Lisów nawet przez moment nie był zagrożony, a dzięki zwycięstwu Lisy awansowały na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / TIM KEETON

Faworytem spotkania wydawali się gospodarze, którzy są rewelacją rozgrywek Premier League. Po 22 spotkaniach zespół prowadzony przez Claudio Ranieriego miał na swoim koncie 44 punkty i zajmował drugą lokatę. Z kolei Stoke City z dorobkiem 33 "oczek" sklasyfikowane było na ósmej pozycji.

Na King Power Stadium od pierwszego gwizdka dominowali gospodarze. Gracze Leicester City częściej atakowali, lecz długo nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy przeciwnika. Obrońcy Stoke City raz po raz wybijali piłkę po dośrodkowaniach rywali.

Lisy swego dopięły w 42. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę co prawda wybili obrońcy, ale przed polem karnym na taki scenariusz czekał Danny Drinkwater. Uderzył on z woleja, piłka odbiła się od jednego z obrońców i kompletnie zmyliła Jacka Butlanda, który tylko bezradnie rozłożył ręce. Dla Drinkwatera była to pierwsza bramka w Premier League.

O przewadze Leicester City świadczą również statystyki. W pierwszej połowie gospodarze oddali 7 strzałów, Garncarze ani razu nie uderzyli na bramkę Kaspera Schmeichela. Goście nie mieli pomysłu na grę, a do tego od 30. minuty musieli sobie radzić bez swojego kapitana - Ryan Shawcross, który doznał kontuzji.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Znów stroną dominującą byli gospodarze. W 66. minucie Lisy podwyższyły prowadzenie. Po długim podaniu od Drinkwatera Jamie Vardy minął Butlanda i skierował piłkę do pustej bramki. W 87. minucie wynik pojedynku ustalił Leonardo Ulloa, który wykorzystał podanie Riyada Mahreza i wślizgiem pokonał bramkarza. Zwycięstwo Leicester City ani przez moment nie było zagrożone. Tym samym Lisy co najmniej do niedzieli są liderem Premier League.

Leicester City - Stoke City 3:0 (1:0)
1:0 - Danny Drinkwater 42'
2:0 - Jeremy Vardy 66'
3:0 - Leonardo Ulloa 87'

Leicester City: Kasper Schmeichel - Wes Morgan, Robert Huth, Danny Simpson, Christian Fuchs, Danny Drinkwater, Marc Albrighton (88' Demarai Gray), N'Golo Kante, Riyad Mahrez, Jamie Vardy, Shinji Okazaki (62' Leonardo Ulloa).

Stoke City: Jack Butland - Erik Pieters, Glen Johnson, Ryan Shawcross (30' Marc Wilson), Philipp Wollscheid, Glenn Whelan, Ibrahim Afellay, Mame Diouf (71' Peter Odemwingie), Jonathan Walters, Xherdan Shaqiri (79' Peter Crouch), Joselu.

Żółta kartka: Shaqiri (Stoke City)

Sędzia: Mike Dean.