Sparingowo: Rozwój poniósł już czwartą porażkę

Piłkarze Rozwoju Katowice kontynuują złą passę w meczach kontrolnych. Tym razem nie sprostali rywalom z Czech, Fotbalowi Trzyniec, z którym przegrali 0:2.

Olga Krzysztofik

Przewaga Fotbalu nie podlegała wątpliwości, gospodarze w obu połowach zdobyli po jednej bramce. Najpierw w 13. minucie Bartosz Soliński odbił piłkę, ale czeska drużyna szybko ją przejęła i wykończyła akcję bardzo dobrym strzałem. Z kolei po przerwie w składzie Rozwoju nastąpiło dużo roszad, lecz obraz gry nie uległ zmianie.

W 64. minucie Łukasz Kopczyk zaliczył niefortunną interwencję, którą zaskoczył Wojciecha Pawłowskiego i strzelił samobójczą bramkę. Przez całe spotkanie Ślązacy mieli duży problem, by zagrozić przeciwnikom.

Dla Rozwoju był to ostatni mecz kontrolny przed wyjazdem na zgrupowanie. W Zakopanem beniaminek I ligi będzie trenować od 28 stycznia do 6 lutego

Fotbal Trzyniec - Rozwój Katowice 2:0 (1:0)

Skład Rozwoju Katowice: Soliński - Król, Domański, P. Gałecki, Kun - Jaroszek, Raul Gonzalez, Szatan - Nowak, Żak, Wróbel.

Grali także: Pawłowski - Kopczyk, Menzel, Grolik, Otrzonsek, Barwiński, Modlich, Giesa, M. Gałecki, Kozłowski.