Serie A: Podział punktów w Neapolu

W meczu inaugurującym zmagania 22. kolejki Serie A, SSC Napoli podzieliło się punktami z Udinese Calcio. Samo spotkanie było bardzo emocjonujące, a wszystkie cztery bramki kibice zobaczyli w pierwszej odsłonie. Tym samym ekipa z Neapolu nie zdołała przełamać kryzysu i nadal ma problemy z odnoszeniem zwycięstw.

Adam Kiołbasa

Od pierwszego gwizdka arbitra przeważali gospodarze, którzy świetne zawody, a goście mieli poważne problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Taki obrót spraw spowodował, że Napoli objęło prowadzenie już w 24. minucie, kiedy to ładną akcję wykończył Lavezzi. Futbolówka wpadła jednak do bramki dopiero po rykoszecie. 180 sekund później było już 2:0, a wówczas bezradnego Samira Handanovicia po wrzutce z rzutu wolnego pokonał Marek Hamsik.

Udinese, które rozczarowywało, w 32. zdołało strzelić kontaktowego gola. Wówczas we własnym polu karnym Christiana Zapatę faulował Paolo Cannavaro, a żadnych problemów z wykorzystaniem jedenastki nie miał Antonio Di Natale. Niebiescy starali się podwyższyć na 3:1, ale zamiast tego w samej końcówce pierwszej odsłony po fantastycznym uderzeniu nożycami zza pola karnego do wyrównania doprowadził Fabio Quagliarella.

Po zmianie stron miejscowi starali się rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść, ale kilka razy narazili się na groźne kontrataki. Ostatecznie już futbolówka ani razu nie znalazła drogi do bramki, chociaż sytuacji do tego nie brakowało. Znakomitych szans nie zdołali m.in. wykorzystać Lavezzi i Giovanni Pasquale.

W tym momencie z 34 punktami na koncie Napoli zajmuje siódme miejsce w tabeli, a Bianconeri mają 27 oczek i są dwunaści.

SSC Napoli - Udinese Calcio 2:2 (2:2)
1:0 - Lavezzi 24'
2:0 - Hamsik 27'
2:1 - Di Natale (k.) 32'
2:2 - Quagliarella 45'

Napoli: Navarro, P. Cannavaro, Rinaudo, Contini, Maggio (68' Zalayeta), Blasi, Gargano, Hamsik, Vitale, Denis, Lavezzi.

Udinese: Handanović, Ferronetti (73' Pasquale), Zapata, Coda, Luković, Asamoah, Isla, D'Agostino, Inler, Quagliarella (84' Floro Flores), Di Natale (66' Sanchez).

Żółte kartki: Quagliarella, Luković, Ferronetti (Udinese).