Sparingowo: Porażka Górnika Zabrze z hiszpańskim II-ligowcem

W pierwszym sparingu rozegranym podczas zgrupowania w Hiszpanii Górnik Zabrze musiał uznać wyższość rywala. Występująca w Segunda Division Girona FC pokonała 14-krotnych mistrzów Polski 2:0.

Łukasz Witczyk

Górnik Zabrze pierwszą bramkę stracił już w 5. minucie sparingowej konfrontacji. Po strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru. Wykorzystał to gracz hiszpańskiego klubu, który strzałem z dystansu pokonał Radosława Janukiewicza. Zabrzanie próbowali szybko odrobić straty, przeprowadzali kolejne ataki, lecz brakowało im skuteczności.

Po przerwie trener Leszek Ojrzyński dał szansę gry drugiej jedenastce. Ślązacy ponownie mieli inicjatywę, choć Hiszpanie odgryzali się groźnymi atakami. W 70. minucie drugiego gola zdobył hiszpański II-ligowiec. Tym razem doszło do nieporozumienia między Grzegorzem Kasprzikiem i Bartoszem Kopaczem, co skrzętnie wykorzystał gracz rywali i skierował piłkę do pustej bramki.

Górnik Zabrze - Girona FC 0:2 (0:1)

Skład Górnika Zabrze:

I połowa: Janukiewicz - Golański (25' Olszewski), Danch, Oss, Kallaste - Gergel, Sobolewski, Matuszek, Madej - Kante, Leszczak.

II połowa: Kasprzik - Gajda, Kopacz, Szeweluchin, Magiera - Cerimagic, Kwiek (71' Olszewski), Janota, Pikul - Steblecki, Skrzypczak (67' Żagiel).