Sparingowo: Zwycięstwo Śląska Wrocław

W drugim sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej Śląsk Wrocław pokonał 3:0 I-ligowy PGE GKS Bełchatów. Jedną z bramek dla WKS-u zdobył nowo pozyskany Ryota Morioka.

Artur Długosz
WP SportoweFakty / Wojciech Klepka

To był ważny sparing dla Śląska Wrocław. Po pierwsze został rozegrany na normalnej murawie, a po drugie w zielono-biało-czerwonych barwach zadebiutował Japończyk Ryota Morioka. Spotkanie odbyło się na stadionie przy ulicy Oporowskiej i na trybuny ściągnęło naprawdę wielu spragnionych piłki nożnej kibiców.

Początek samego meczu był dość spokojny. W 8. minucie zaatakowali jednak zawodnicy z I ligi. Po dośrodkowaniu z głębi pola ładnym uderzeniem głową popisał się Łukasz Wroński, który sprawił, że piłka przelobowała Mariusza Pawełka i wpadła do siatki. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.

Później to Śląsk ruszył do ataku, lecz gospodarze marnowali dobre okazje. Tak też pierwsza część tego starcia, która trwała 30 minut, zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej kwarcie przewaga Śląska była coraz wyraźniejsza, a na boisku z minuty na minutę pewniej czuł się Japończyk Ryota Morioka. W końcu to on dobił piłkę do siatki, podkreślając tym samym swój udany debiut na polskich boiskach.

Po 60 minutach w obu drużynach nastąpiły zmiany, a w 64. minucie prowadzenie zespołu z Ekstraklasy podwyższył Jacek Kiełb, który popisał się ładnym strzałem z dystansu. W końcówce meczu wynik ustalił Konrad Kaczmarek, który dobił piłkę do bramki.

Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
1:0 - Morioka 57'
2:0 - Kiełb 64'
3:0 - Kaczmarek 108'
(grano 4x30 minut)

Śląsk: (I i II kwarta) Mariusz Pawełek - Ihor Tyszczenko, Piotr Celeban, Lasza Dwali, Mariusz Pawelec - Krzysztof Ostrowski, Tom Hateley, Tomasz Hołota, Ryota Morioka, Andras Gosztonyi - Kamil Biliński. (III i IV kwarta) Mateusz Abramowicz (91' Jakub Wrąbel) - Paweł Zieliński, Łukasz Wiech, Adam Kokoszka, Dudu Paraíba - Konrad Kaczmarek, Marcel Gecov, Peter Grajciar, Ryota Morioka (72' Maciej Pałaszewski), Kamil Dankowski - Jacek Kiełb.

GKS: (I i II kwarta) Maciej Krakowiak (31' Paweł Lenarcik) - Lukas Klemenz, Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Marcin Flis - Łukasz Wroński, Damian Szymański, Lukas Kuban, Dawid Flaszka, Petr Zapalac - Hieronim Gierszewski. (III i IV kwarta) Kamil Bruchajzer - Mikołaj Bociek, Damian Michalski, Marcin Wdowiak, Mateusz Szymorek - Aghwan Papikjan, Patryk Rachwał, Piotr Witasik, Patryk Nouri, Piotr Góralczyk - Cezary Demianiuk.