Oficjalnie: Mario Suarez w Watford FC

Mario Suarez przeszedł z Fiorentiny do Watfordu na zasadzie transferu definitywnego. Defensywny pomocnik kosztował 5,5 miliona euro i podpisał 4,5-letni kontrakt.

Mateusz Skwierawski
PAP

Piłkarz ma za sobą fatalną rundę jesienną. Suarez trafił do Fiorentiny latem 2015 roku z Atletico Madryt, ale nie zdołał wywalczyć miejsca w pierwszym składzie włoskiego klubu. W Serie A rozegrał tylko dziewięć spotkań. Cztery razy wystąpił również w Lidze Europy.

Pomysłodawcą transferu zawodnika do Watfordu jest trener Quique Sanchez Flores. Szkoleniowiec współpracował z Suarezem w Atletico w sezonie 2010-11.

W Madrycie Suarez miał niepodważalną pozycję. Był podstawowym piłkarzem zespołu, wystąpił łącznie w 179 spotkaniach. Z Atletico zdobył między innymi mistrzostwo Primera Division i zwyciężył Ligę Europy. Wystąpił również w finale Ligi Mistrzów, przegranym 1:4 z Realem Madryt. Zawodnik trzy razy zagrał również w reprezentacji Hiszpanii.

Nowy napastnik Lecha - nowa gwiazda Ekstraklasy?
Źródło: TVP S.A.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)