Holandia: Przełamanie Arkadiusza Milika, Ajax nie jest już liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / OLAF KRAAK /
PAP/EPA / OLAF KRAAK /

W niedzielnym meczu 21. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam zremisował 2:2 z Rodą JC Kerkrade. Pierwszą bramkę dla lidera holenderskiej ekstraklasy zdobył Arkadiusz Milik. To pierwszy gol Polaka po zimowej przerwie.

Reprezentant Polski pokonał bramkarza rywali w 27. minucie gry celną "główką" po centrze Nemanji Gudelja z rzutu rożnego. Tym samym Arkadiusz Milik przełamał trwającą trzy mecze strzelecką niemoc - w tym sezonie 22-latek tak długo na ligowego gola jeszcze nie czekał.

Chwilę później Anwar El Ghazi wykorzystał błąd obrońcy, który zagrał mu piłkę wprost po nogi i strzałem z 18 metrów zmusił golkipera gospodarzy do kapitulacji. Mimo dwubramkowego prowadzenia Ajax nie wyjechał z Limburgii z kompletem punktów. W 35. minucie centrę Kristoffera Petersona na gola zamienił Rydell Poepon, a w doliczonym czasie gry II połowy do remisu doprowadził Fred Ngohbo. Belg posłał piłkę do siatki Ajaksu po centrze Jordy'ego Buijsa z rzutu rożnego.

Strata punktów w niedzielnym meczu oznacza, że Ajax pierwszy raz w tym sezonie spadł z pozycji lidera Eredivisie. Ekipę Franka de Boera wyprzedził broniący tytułu PSV Eindhoven, który teraz ma jeden punkt przewagi nad zespołem Milika.

Gol strzelony Rodzie był 12. Milika w bieżącym sezonie. Dorobek reprezentanta Polski, który rozegrał do tej pory 30 spotkań, uzupełnia 11 asyst.

Roda JC Kerkrade - Ajax Amsterdam 2:2 (1:2) 0:1 - Milik 27' 0:2 - El Ghazi 29' 1:2 - Poepon 35' 2:2 - Ngohbo 90+2'

Michael Biegler: Praca w Polsce to była przyjemność i zaszczyt

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.