Remis Legii Warszawa w sparingu z Viktorią Pilzno. Debiut Adama Hlouska

Przygotowująca się na Malcie do sezonu Legia Warszawa uratowała remis z Viktorią Pilzno dzięki bramce w końcówce spotkania.

Marek Wawrzynowski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki

Rywale z Viktorii Pilzno prowadzili z Legią Warszawa dwukrotnie, ale dwa razy zespół Stanisława Czerczesowa doprowadzał do wyrównania. Najpierw w 81. minucie na 1:1 wyrównał Ariel Borysiuk po podaniu Tomasza Jodłowca a na minutę przed końcem spotkania na 2:2 bramkę samobójczą strzelił jeden z zawodników przeciwnika, Michal Duris. W bramkę "zamieszany" był Aleksandar Prijović.

W drugiej połowie Czerczesow eksperymentował z ustawieniem 3-5-2 i przetestował Adama Hlouska, czeskiego zawodnika pozyskanego właśnie z niemieckiego VfB Stuttgart. Zawodnik wszedł na ostatnie 20 minut za Nemanję Nikolicia, ale niczym nie zachwycił.

Po spotkaniu wciąż trudno powiedzieć coś o tym w jakim ustawieniu będzie grała Legia wiosną. Był to trzeci sparing Legii w okresie przygotowawczym ale pierwszy z poważnym rywalem. Wcześniej spekulowano czy Kasper Hamalainen może grać w jedenastce z Ondrejem Dudą, ale Czerczesow na razie nie zdecydował się na takie rozwiązanie.

Legia Warszawa - Viktoria Pilzno 2:2 (0:0)

Skład Legii: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński (56' Michał Pazdan), Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź (56' Guilherme) - Ondrej Duda (56' Kasper Hamalainen), Tomasz Jodłowiec, Stojan Vranjes (62' Ariel Borysiuk), Aleksandar Prijović, Michał Kucharczyk - Nemanja Nikolić (72' Adam Hlousek).