KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Optymizm w Podbeskidziu Bielsko-Biała. "Jesteśmy dobrze przygotowani"

Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmuje ostatnią pozycję w tabeli Ekstraklasy. Górale do rundy wiosennej przystępują jednak z dużym optymizmem. - Czeka nas trudna runda, ale jesteśmy dobrze przygotowani - przyznał Dariusz Kołodziej.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Po ostatnim zeszłorocznym meczu Ekstraklasy nastroje w Podbeskidziu Bielsko-Biała dalekie były od idealnych. Po porażce ze Śląskiem Wrocław Górale spadli na ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Ich strata do czternastego zespołu wynosi co prawda tylko punkt, lecz w trakcie zimowej przerwy to o Podbeskidziu mówiło się jako o czerwonej latarni.

W przeszłości bielszczanie pokazywali, że potrafią wychodzić z dużo większych opresji i rzutem na taśmę ratowali miejsce w Ekstraklasie. Przed rundą wiosenną cele są jednak zdecydowanie wyższe niż tylko walka o utrzymanie. Klub ma się włączyć do walki o czołową ósemkę. Strata do miejsca premiowanego awansem do grupy mistrzowskiej wynosi zaledwie cztery punkty.

Przed rundą wiosenną w Podbeskidziu Bielsko-Biała panują optymistyczne nastroje. W ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek Górale ograli Koronę Kielce aż 4:1. - Wygraliśmy z Koroną i fajnie by było dobrą dyspozycję podtrzymać do meczu w Gdańsku i oczywiście w kolejnych spotkaniach. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężka runda, ale jesteśmy dobrze przygotowani do rundy i z optymizmem patrzymy na to, co będzie się działo - przyznał pomocnik Podbeskidzia, Dariusz Kołodziej.

W trakcie zimowych przygotowań Podbeskidzie straciło tylko trzy bramki. Defensywa jesienią była największą bolączką zespołu z Bielska-Białej i przed nową rundą zespół wzmocniło dwóch obrońców: Paweł Baranowski i Jozef Piacek. Oprócz tej dwójki do Górali dołączyli Samuel Stefanik i Paweł Tarnowski. - Zawsze jak się pozyskuje zawodnika do klubu, to uważa się go za wzmocnienie, ale grę weryfikuje liga, więc dajmy się wykazać - przyznał Kołodziej.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×