LM: AS Roma przegrała z Realem Madryt! Cristiano Ronaldo pokonał Szczęsnego

Bardzo wyrównana była pierwsza połowa meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy AS Roma a Realem Madryt! Po przerwie jednak najpierw Wojciecha Szczęsnego pokonał Cristiano Ronaldo, a potem Jese. Królewscy wygrali 2:0.

Artur Długosz
PAP/EPA / PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Dla Wojciecha Szczęsnego był to siódmy występ w obecnym sezonie Champions League. Do tej pory tylko raz udało mu się zachować czyste konto (w domowym starciu z BATE Borysów). Tym razem reprezentant Polski musiał sprostać sporemu wyzwaniu, jakim było zatrzymanie gwiazd Realu Madryt z Cristiano Ronaldo na czele. Portugalczyk jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów.

Ku zaskoczeniu wszystkich w pierwszej połowie Szczęsny nie miał jednak okazji do interwencji. Podobnie jego vis-à-vis, Keylor Navas. Owszem, oba zespoły starały się atakować, lecz grały zachowawczo. Nikt przede wszystkim nie chciał się otworzyć i zdecydowanie ruszyć do przodu, a w związku z tym dobrych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo.

Kibice zgromadzeni na trybunach Stadio Olimpico w Rzymie ręce do oklasków mogli złożyć jedynie raz. W 33. minucie świetny strzał z narożnika pola karnego oddał Marcelo. Piłka przeleciała tuż obok bramki. Gdyby wpadła do siatki, byłby to przepiękny gol.

Bezbramkowy remis do przerwy był sprawiedliwym wynikiem. To było bardzo wyrównane spotkanie. Chociaż częściej przy piłce byli Królewscy, to jednak nic z tego nie wynikało.

Po zmianie stron lepiej na boisku prezentowała się AS Roma, lecz w 57. minucie dał o sobie znać Cristiano Ronaldo. Portugalczyk minął zawodnika gospodarzy i oddał piękny techniczny strzał. Po rykoszecie piłka wpadła do bramki. Wojciech Szczęsny był bez szans.

Gospodarze - gdy otrząsnęli się po stracie gola - ruszyli do ataku. Zespół z Madrytu nękał Mohamed Salah, na boisku pojawił się także Edin Dzeko. To wszystko jednak na nic. AS Roma nie zdołała strzelić gola, a w końcówce meczu drugą bramkę dla Realu zdobył Jese Rodriguez.

Królewscy wygrali 2:0 i są jedną nogą w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów.

AS Roma - Real Madryt 0:2 (0:0)
0:1 - Cristiano Ronaldo 57'
0:2 - Jese Rodriguez 86'

AS Roma: Wojciech Szczęsny - Alessandro Florenzi (87' Francesco Totti), Kostas Manolas, Antonio Ruediger, Lucas Digne, Miralem Pjanić, William Vainqueur (77' Daniele De Rossi), Radja Nainggolan, Mohamed Salah, Diego Perotti, Stephan El Shaarawy (63' Edin Dzeko).

Real Madryt: Keylor Navas - Daniel Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo, Luka Modrić, Toni Kroos, Isco (64' Mateo Kovacić), James Rodriguez (82' Jese Rodriguez), Karim Benzema, Cristiano Ronaldo (89' Casemiro).

Żółte kartki: Raphael Varane, Sergio Ramos (Real Madryt).

Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy).