LE: Nerwy pogromcy Lecha Poznań, Polacy mieli udział przy golach

Piłkarze FC Basel pokonali kilkakrotnie Lecha Poznań w bieżącym sezonie. Na początek fazy pucharowej Ligi Europy przegrali 2:3 z AS Saint-Etienne. Na stadionach obrodziło golami. Przy dwóch mieli udział Polacy.

FC Basel był koszmarem Lecha Poznań w tegorocznych, europejskich pucharach. Dla mistrza Szwajcarii równie przerażający był początek dwumeczu z AS Saint-Etienne. Pomimo straty dwóch goli potrafił podnieść się i w efektownym meczu doprowadzić do remisu 2:2. Po golu Marca Janko w 56. minucie sytuacja FC Basel zrobiła się niezła. Zdążył ją jeszcze skomplikować Jean-Christophe Bahebeck. Francuzi wygrali 3:2 i zawiozą do Szwajcarii skromną zaliczkę.

Jednym z wydarzeń dnia był pojedynek czołowych drużyn Primera Division oraz Serie A. Początek meczu Villarreal CF z SSC Napoli to ofensywa gospodarzy. Pepe Reina został nieomal ukarany przez Roberto Soldado za błąd na przedpolu. Uratował się i ładną interwencją natchnął Napoli do ataku. Wicelider Serie A przejął inicjatywę, ale równie blisko gola nie był. Drużyny skończyły pierwszą połowę z jednym celnym strzałem na koncie.

Po przerwie w hicie było więcej odwagi i bramkarze mieli częściej okazję, by wykazać się walorami. Ognista ofensywa z obu stron przyniosła powodzenie Villarreal. Denis Suarez, który zna smak triumfu w Lidze Europy, huknął z rzutu wolnego od poprzeczki do bramki i Żółta Łódź Podwodna zwyciężyła 1:0.

Na wszystkich stadionach padła minimum jedna bramka. Przy dwóch golach mieli udział reprezentanci Polski. Łukasz Piszczek otworzył wynik meczu Borussii Dortmund z FC Porto. Jego drużyna zwyciężyła 2:0 na swoim terenie. Jakub Błaszczykowski asystował przy trafieniu Federico Bernardeschiego na 1:1 w spotkaniu ACF Fiorentina z Tottenham Hotspur.

Porażkę 1:2 na terenie FC Midtjylland poniósł Manchester United. Znacznie lepiej z przeciwnikiem ze Skandynawii poradził sobie obrońca trofeum. Klub Grzegorza Krychowiaka - Sevilla FC pokonał aż 3:0 Molde FK i musi już tylko potwierdzić awans w rewanżu.