Holandia: Milik wrócił w świetnym stylu! Polak z dubletem!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / OLAF KRAAK /
PAP/EPA / OLAF KRAAK /

Arkadiusz Milik w świetnym stylu wrócił do wyjściowego składu Ajaksu Amsterdam! Po dwóch meczach przerwy Polak znów znalazł się w "11" wicemistrzów Holandii i był ojcem zwycięstwa z Excelsiorem Rotterdam (3:0) w ramach 24. kolejki Eredivisie.

Arkadiusz Milik stracił miejsce w "11" Ajaksu po spotkaniu 21. kolejki z Rodą JC Kerkrade (2:2). W kolejnym meczu z Feyenoordem Rotterdam (2:1) nie wstał z ławki rezerwowych, a w następnym z FC Groningen (2:1) rozegrał tylko 20 minut.

Grając bez Polaka, Ajax zdobył komplet punktów, ale mimo to 22-latek stosunkowo szybko odzyskał zaufanie trenera Franka de Boera i po dwóch meczach przerwy wrócił do wyjściowego składu. I to w jakim stylu! Ajax pokonał Excelsior 3:0, a dwie pierwsze bramki dla niego zdobył właśnie Polak, który zaliczył też asystę drugiego stopnia przy trzecim golu swojego zespołu.

Pierwszą bramkę Milik zdobył po akcji, której kibice Ajaksu długo nie zapomną. W 41. minucie, będąc odwróconym plecami do bramki rywali, przyjął piłkę w taki sposób, że od razu uwolnił się spod opieki jednego obrońcy, po chwili puścił futbolówkę między nogami drugiego rywala i pokonał Toma Muytersa świetnym uderzeniem z narożnika pola karnego w kierunku dalszego rogu jego bramki.

10 minut po przerwie Milik wyprowadził drugi cios. Znów zaskoczył Muytersa strzałem z narożnika pola karnego w przeciwległy róg bramki, ale tym razem posłał piłkę po ziemi. Przy drugim golu asystował mu Amin Younes, który uruchomił Polaka prostopadłym podaniem z głębi pola.

Milik wziął też udział w akcji, dzięki której zdobył trzeciego gola. Reprezentant Polski zagrał na jeden kontakt z Robertem Muriciem, ten po chwili odegrał piłkę Davy'emu Klaassenowi, który pokonał Muytersa z najmniejszej odległości.

Po dublecie ustrzelonym w niedzielnym meczu Milik ma na koncie łącznie już 11 ligowych bramek. Do lidera klasyfikacji strzelców Eredivisie, którym jest Luuk de Jong z PSV Eindhoven, traci sześć trafień. Licząc wszystkie rozgrywki, dorobek Milika to 14 goli i 11 asyst w 32 występach. Jest zarówno najlepszym strzelcem, jak i najlepszym asystentem w zespole Franka de Boera.

W bramce Excelsioru nie mógł stanąć Filip Kurto. W spotkaniu poprzedniej kolejki polski golkiper doznał urazu stawu skokowego, przez który ma pauzować od sześciu do ośmiu tygodni.

Ajax Amsterdam - Excelsior Rotterdam 3:0 (1:0) 1:0 - Milik 41' 2:0 - Milik 55' 3:0 - Klaassen 85'

[color=black]Zobacz wideo: Mateusz Możdzeń: liczę, że wygrana z Lechem pomoże nam się przełamać

Źródło: TVP S.A.[/color]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Arkadiusz Milik zostanie królem strzelców Eredivisie 2015/2016?