Puchar Ligi Francuskiej: Sensacja na Stade du Ray, Vannes OC w finale!

Piłkarze Vannes OC sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę. Beniaminek Ligue 2 pokonał faworyzowane OGC Nice, dzięki czemu zagra w finale rozgrywek o Puchar Ligi Francuskiej. W drugim meczu na Parc des Princes Paris Saint Germain przegrało z Girondins Bordeaux aż 0:3.

Piotr Robaczyński

Na Stade du Ray piłkarze OGC Nice niespodziewanie musieli uznać wyższość drugoligowego Vannes OC. Gospodarze od 60. minuty przegrywali 0:1 po golu Seida Khitera, ale w 88. minucie do wyrównania doprowadził Chaouki Ben Saada i kibice mieli nadzieję, że w dogrywce podopieczni Frédérica Antonettiego przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dodatkowy czas gry nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia, a rzuty karne lepiej wykonywali goście i to oni zagrają w finale rozgrywek o Puchar Ligi Francuskiej. Dla Vannes OC - klubu założonego w 1998 roku jest to największy sukces w historii. Warto przypomnieć, że wcześniej zespół ten wyeliminował m. in. Valenciennes, AJ Auxerre i FC Metz.

Rywalem Vannes OC w finale będzie drużyna Girondins Bordeaux. Żyrondyści ograli na wyjeździe Paris Saint Germain 3:0. To wysokie zwycięstwo nie przyszło jednak zawodnikom Laurenta Blanca łatwo. Po tym jak w 17. minucie objęli prowadzenie, w dalszej części spotkania wielokrotnie musieli bronić się przed atakami gospodarzy, którzy ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Dopiero w końcówce piłkarze Bordeaux dobili rywala, zdobywając kolejne dwa gole. Dzięki temu staną oni przed szansą na powtórzenie sukcesu z 2007 roku, gdy zdobyli Puchar Ligi Francuskiej, pokonując w finale Olympique Lyon.