Tydzień do startu ligi. Jakie plany ma rewelacyjny beniaminek?

Do pierwszej kolejki rundy wiosennej I ligi pozostał już tylko tydzień. Na początek Zagłębie Sosnowiec czeka daleki wyjazd, a przed meczem w Suwałkach ostatni sprawdzian.

Olga Krzysztofik

W minioną środę sosnowiczanie odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo, wysoko pokonując rywala z Czeladzi. IV-ligowemu Górnikowi Piaski strzelili osiem bramek, z czego pięć w drugiej połowie.

Gole zdobyli Michał Fidziukiewicz, Łukasz Sołowiej, Adrian Paluchowski, junior Fabian Klama, Jakub Arak (dwa trafienia), Sebastian Dudek oraz Michał Bajdur. Jednak wygrana została okupiona kontuzją jednego z podstawowych graczy, Martin Pribula doznał urazu stawu skokowego. Istnieje szansa, że Słowak będzie gotowy do gry na inauguracyjną kolejkę rundy wiosennej I ligi.

Dzień po sparingu z Górnikiem Zagłębiacy mieli dzień regeneracyjny, natomiast w piątek czeka ich rozruch, a w sobotę ostatni sprawdzian przed wiosną. Na 27 lutego został zaplanowany mecz kontrolny z Nadwiślanem Góra.

- Następnie ten mikrocykl będzie krótszy, bo gramy z Wigrami w piątek, dlatego niedziela będzie wolna, w poniedziałek wprowadzenie. Wtorek będzie takim dniem motoryki, nieco mocniejszym, a środa będzie kolejnym dniem regeneracji. Czwartek rozruch i w piątek będziemy pozytywnie nastawieni na pierwszy mecz mistrzowski - wyjaśnił trener Artur Derbin.

Spotkanie pomiędzy Wigrami Suwałki a Zagłębiem Sosnowiec odbędzie się w piątek 4 marca, a rozpocznie się o godzinie 18:00. W rundzie jesiennej po niezwykle emocjonującym pojedynku Wigry zwyciężyły 3:2. Było blisko remisu, lecz w 90. minucie Michał Fidziukiewicz nie wykorzystał rzutu karnego.

Przerwę zimową sosnowiczanie spędzają na trzeciej pozycji w tabeli I ligi, tracąc do miejsca premiowanego awansem zaledwie trzy punkty. W rundzie wiosennej poza walką o Ekstraklasę, czeka ich również rywalizacja w Pucharze Polski, gdzie w półfinale zmierzą się z Lechem Poznań.