Sparingowo: Udana próba generalna outsidera I ligi

Przed Rozwojem Katowice trudna runda wiosenna, gdyż zespół będzie walczył o utrzymanie. Ostatnie sparingi Ślązaków mogą napawać optymizmem, gdyż zanotowali oni dwie wygrane.

Olga Krzysztofik

W ostatnią sobotę przed startem rundy wiosennej I ligi piłkarze Rozwoju mieli zaplanowane aż dwa sparingi. W pierwszym zmierzyli się z GKS-em Tychy.

Spotkanie z tyszanami Rozwój rozpoczął mocno, już w 4. minucie gola zdobył Adam Czerkas. Wykorzystał on dośrodkowanie Konrada Nowaka, a bramkarza GKS-u pokonał uderzeniem głową. Pierwsze pół godziny w wykonaniu katowiczan było naprawdę dobre, mieli oni kolejne sytuacje, lecz nie umieli ich wykorzystać.

Po przerwie inicjatywę przejęli tyszanie, którzy nie ukrywają swoich I-ligowych aspiracji. Długimi fragmentami prowadzili oni grę, ale zabrakło im skuteczności. Mimo że to Rozwój zwyciężył 1:0, to GKS pokazał się z równie dobrej strony. Dla podopiecznych Mirosława Smyły był to siódmy z rzędu sparing bez porażki, w tym czwarty wygrany.

Katowiczanie na tym nie poprzestali. Ci zawodnicy, którzy nie zagrali z GKS-em Tychy, zmierzyli się z czwartą siłą grupy zachodniej małopolskiej IV ligi, czyli MKS-em Trzebinia/Siersza.

W tym meczu Rozwój triumfował 2:0. W 26. minucie w polu karnym faulowany był Adam Żak, a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Łukasz Winiarczyk. Z kolei druga bramka padła po przerwie, w 61. minucie Sebastian Gielza strzałem głową ustalił wynik tego sparingu.

W pierwszej kolejce rundy wiosennej Rozwój zmierzy się na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów (sobota, 5 marca).

Rozwój Katowice - GKS Tychy 1:0 (1:0)
1:0 - Adam Czerkas 4'

Skład Rozwoju Katowice: Pawłowski - Król, Domański, P. Gałecki, Kun (80' Winiarczyk) - Menzel (68' Tkocz), Szatan, Cholerzyński - Nowak (68' Żak), Czerkas (75' Kozłowski), Wróbel.

Rozwój Katowice - MKS Trzebinia/Siersza 2:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Winiarczyk 26' (k.)
2:0 - Sebastian Gielza 61'

Skład Rozwoju Katowice: Soliński - Mielnik (70' Żemła), Kopczyk, Barwiński, Winiarczyk - M. Gałecki, Tkocz (73' Otrzonsek), Jaroszek - Kozłowski (46' Drzymała), Gielza (80' Mielnik), Żak.

Źródło: TVP S.A.