Sparingowo: GKS Katowice lepszy od Stali Mielec

W rozegranym w sobotę meczu sparingowym GKS Katowice pokonał Stal Mielec 2:1. Po pierwszej połowie lider II ligi prowadził, lecz w drugiej części katowiczanie odwrócili losy spotkania.

Łukasz Witczyk
piłkarze GKS-u Katowice / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Ślązacy w sparingu ze Stalą Mielec zagrali w składzie, w którym najprawdopodobniej zainaugurują rundę wiosenną. Dla gospodarzy była to ostatnia kontrolna konfrontacja w okresie przygotowawczym. Optymistyczne dla kibiców jest to, że GieKSa w sparingach nie zanotowała porażki, a także potrafiła odwracać losy spotkań. Tak było właśnie w potyczce z mielczanami.

Mecz lepiej rozpoczęli gracze Stali. W 13. minucie Andreja Prokić wykorzystał błąd defensywy GieKSy i pokonał Mateusza Kuchtę. Katowiczanie chcieli szybko odrobić straty, zwłaszcza że w sobotę GKS obchodził 52-lecie założenia klubu. Do końca pierwszej połowy mielczanie nastawili się na grę z kontry i byli blisko zdobycia drugiej goli.

Po zmianie stron to GKS był stroną dominującą. W 51. minucie gola dla katowiczan zdobył Grzegorz Goncerz, a w 73. minucie bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Patryk Szymański, który wykorzystał świetne podanie Macieja Bębenka i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Stali.

GKS Katowice - Stal Mielec 2:1 (0:1)
0:1 - Andreja Prokić 13'
1:1 - Grzegorz Goncerz 51'
2:1 - Patryk Szymański 73'

Skład GKS-u Katowice: Kuchta - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Flis (71' Burkhardt) - Leimonas (46' Pielorz), Duda (60' Wołkowicz) - Bębenek, Iwan (71' Szołtys), Frańczak - Goncerz (71' Szymański).

Źródło: TVP S.A.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!