Dania: Wymarzony debiut Kamila Wilczka! (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  / Na zdjęciu: Kamil Wilczek
Newspix / / Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Kamil Wilczek zaliczył wymarzony debiut w barwach Broendby Kopenhaga. W niedzielnym meczu 19. kolejki duńskiej ekstraklasy zespół Polaka pokonał 1:0 Hobro IK, a on zdobył zwycięskiego gola.

W tym artykule dowiesz się o:

Kamil Wilczek jest zawodnikiem Broendby od 22 stycznia, ale na oficjalny debiut w jego barwach musiał czekać aż pięć tygodni ze względu na przerwę zimową w duńskiej ekstraklasie. Do Danii trafił po nieudanej przygodzie z włoskim Carpi FC, dla którego jesienią rozegrał tylko cztery spotkania.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej z Hobro IK trener Thomas Frank postawił na Wilczka od pierwszej minuty, a reprezentant Polski w 66. minucie zdobył swoją premierową bramkę w barwach 10-krotnych mistrzów Danii.

Zobacz premierową bramkę Wilka dla Broendby:

Co ciekawe, występ przeciwko Hobro IK był dla Wilczka pierwszym o stawkę od 1 listopada, gdy wystąpił przez kwadrans w meczu 11. kolejki Serie A z Hellas Werona. Z kolei pełne 90 minut Wilczek rozegrał pierwszy raz od 19 maja i pamiętnego meczu 33. kolejki minionego sezonu Ekstraklasy, gdy jako piłkarz Piasta Gliwice czterokrotnie trafił do siatki GKS-u Bełchatów. Ten czteropak zapewnił mu tytuł króla strzelców Ekstraklasy.

Broendby Kopenhaga - Hobro IK 1:0 (0:0) 1:0 - Wilczek 66'

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.