Bundesliga: Borussia pewnie wygrała i zbliżyła się do Bayernu! Udana rotacja Thomasa Tuchela

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Borussia Dortmund w 24. kolejce Bundesligi pewnie pokonała na wyjeździe SV Darmstadt 2:0 i do Bayernu Monachium traci już tylko 5 punktów! Gole dla BVB zdobyli Adrian Ramos oraz Erik Durm.

W tym artykule dowiesz się o:

Thomas Tuchel przed sobotnim hitem z Bayernem postanowił przemeblować podstawowy skład. Poza kadrą znaleźli się Roman Burki, Łukasz Piszczek i Marco Reus, a na ławce zasiedli m.in. Shinji Kagawa oraz Henrich Mchitarjan. Dzięki rotacji okazję do oficjalnego debiutu w BVB otrzymał 17-letni Felix Passlack, od początku zagrali też Adrian Ramos i Gonzalo Castro.

Beniaminek w Dortmundzie zdołał wywalczyć remis 2:2, ale na własnym terenie miał zbyt mało argumentów, by odebrać punkty żółto-czarnym. Borussia szybko uzyskała optyczną przewagę, lecz dogodne okazje zaczęła stwarzać dopiero po kilkudziesięciu minutach. W 38. do dośrodkowania doszedł Pierre-Emerick Aubameyang, a jego sparowany przez Christiana Mathenię strzał skutecznie dobił Ramos.

Jeszcze przed przerwą dogodną okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował Ilkay Gundogan, a po zmianie stron krok od posłania piłki do bramki był Aubameyang. Gabończyk naciskany przez rywali nie potrafił jednak oddać strzału z kilku metrów i piłkę ostatecznie z linii wybili obrońcy. Co się odwlecze, to nie uciecze - w 53. minucie Castro perfekcyjnie dograł do wychodzącego na czystą pozycję Erika Durma, a ten z zimną krwią wykorzystał szansę.

Lilie nie statystowały tylko wiceliderowi rozgrywek i zasłużyły na zdobycie jednego gola. Idealnej okazji nie wykorzystał jednak Mario Vrancić, który przeniósł piłkę nad poprzeczką, choć uderzał niemal na pustą bramkę. Nieznacznie chybił również Konstantin Rausch, a Florian Jungwirth uderzył zbyt lekko dla doświadczonego golkipera i ostatecznie Weidenfeller, rozgrywający pierwszy mecz ligowy w sezonie, zachował czyste konto. Po drugiej stronie boiska szczęścia nie miał Aubameyang, który powinien zdobyć swojego 23. gola w rozgrywkach.

Końcówka nie dostarczyła emocji i Borussia zgarnęła kolejny komplet punktów, znów nie dając sobie wbić ani jednego gola. Rotacja zastosowana przez trenera okazała się trafnym posunięciem i możliwe, że wypoczęte gwiazdy na czele z Marco Reusem w sobotę ukąszą Bayern. Monachijczycy po porażce 1:2 z FSV Mainz zagrają na Signal-Iduna Park pod presją.

SV Darmstadt 98 - Borussia Dortmund 0:2 (0:1) 0:1 - Ramos 38' 0:2 - Durm 53'

Darmstadt: Mathenia - Jungwirth, Sulu, Rajković, Caldirola - Gondorf, Niemeyer (82' Platte) - Heller (85' Sirigu), Vrancić (63' Kempe), Rausch - Wagner.

Borussia: Weidenfeller - Ginter, Subotić, Hummels, Durm - Gundogan (83' Leitner), Weigl, Castro - Aubameyang, Ramos, Passlack (69' Mchitarjan).

Żółte kartki: Subotić (Borussia).