Wigry - Zagłębie: Beniaminek nie odpuszcza! Kolejny krok w drodze do Ekstraklasy

Przed spotkaniem Sebastian Dudek podkreślał, że Zagłębie Sosnowiec nie mogło doczekać się wznowienia rozgrywek. Beniaminek dobrze rozpoczął rundę wiosenną. W inauguracyjnej kolejce pokonał na wyjeździe Wigry Suwałki 2:0.

Olga Krzysztofik

Choć w rundzie jesiennej Wigry Suwałki triumfowały 3:2, faworytem rewanżu byli sosnowiczanie. Beniaminek rewelacyjnie spisywał się w poprzednim roku, a na wiosnę chce walczyć o awans do Ekstraklasy.

Przyjezdni dość sprawnie wypracowali sobie przewagę na murawie. W ciągu 10 minut mieli trzy rzuty rożne, lecz żadnej z akcji nie zakończyli golem. Ten przyszedł w 14. minucie, wtedy to Sebastian Dudek uderzył z woleja z 16 metrów. To był strzał nie do obrony! Po wyjściu na prowadzenie Zagłębie cofnęło się do defensywy, a z czasem Wigry zdołały zagrozić bramce rywali.

Począwszy od 20. minuty gospodarze grali coraz śmielej, a aktywny był Miłosz Kozak. Dośrodkowania wprowadzały nieco zamieszania w pole karne sosnowiczan, ale ci z każdej akcji wychodzili obronną ręką. Najlepszą okazję na bramkę Wigry miały w 36. minucie, gdy Jakub Bartkowski pomylił się o centymetry.

Trafienie dla gospodarzy wisiało w powietrzu, lecz pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1. Przyjezdni chcieli po przerwie ponownie dyktować tempo gry, tak jak w pierwszych 15 minutach. Jednak piłkarze Wigier szukali swojej okazji ze stałych fragmentów gry, próbowali zaskakiwać wrzutkami, ale brakowało im wykończenia, a ponadto między słupkami czujny był Wojciech Fabisiak.

Zagłębie miało dobre okazje do podwyższenia na 2:0. W 55. minucie Michał Bajdur zagrał spod linii końcowej przed bramkę, lecz ani Jakub Arak, ani Dawid Ryndak nie zdołali zamknąć tej akcji. Natomiast 13 minut później z lewego skrzydła dośrodkował Żarko Udovicić, a Arak uderzył nad poprzeczką. Ostatecznie wynik spotkania ustalił Krzysztof Markowski. Obrońca popisał się strzałem z rzutu wolnego, a Karol Salik był bez szans.

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
0:1 - Sebastian Dudek 14'
0:2 - Krzysztof Markowski 85'

Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Martin Baran, Artur Bogusz - Kamil Zapolnik (69' Kamil Adamek), Bartłomiej Kalinkowski, Marko Brtan, Miłosz Kozak (57' Damian Kądzior), Damian Gąska (76' Dawit Makaradze) - Omar Santana.

Zagłębie: Wojciech Fabisiak - Grzegorz Fonfara, Dimityr Wezałow, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić - Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (85' Jakub Wilk) - Dawid Ryndak (60' Michał Fidziukiewicz), Robert Bartczak, Michał Bajdur - Jakub Arak (68' Carles Martinez).

Żółte kartki: Bogusz, Gąska (Wigry) oraz Dudek (Zagłębie).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Czy Zagłębie Sosnowiec awansuje do Ekstraklasy?