Lewandowski i Aubameyang idą łeb w łeb - strzelili już po 35 goli w sezonie

Snajperzy Bayernu Monachium i Borussii Dortmund nie zwalniają tempa. W ostatniej kolejce europejskich pucharów Robert Lewandowski i Pierre-Emerick Aubameyang poprawili swój imponujący dorobek.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / TOBIAS HASE

Polski napastnik zdobył niezwykle ważną bramkę w konfrontacji z Juventusem Turyn (4:2 po dogrywce), a Gabończyk zapewnił Borussii Dortmund zwycięstwo 2:1 nad Tottenhamem w Londynie. Robert Lewandowski trafił po raz 35. i brakuje mu tylko dwóch goli do wyrównania swojego najlepszego wyniku - w sezonie 2012/2013 strzelił 36 bramek (w 49 występach).

Pierre-Emerick Aubameyang tak skutecznie jak w obecnych rozgrywkach jeszcze nie grał. Zawodnik Borussii Dortmund może pochwalić się identycznym bilansem strzeleckim co "Lewy", przy czym rozegrał więcej spotkań od naszego rodaka (40 do 38) i przebywał na boisku nieco dłużej (3347 minut do 3145). Miał też łatwiejsze zadanie od starszego konkurenta, ponieważ nie występuje w Lidze Mistrzów, lecz w słabszej Lidze Europy.

W sobotę Lewandowski spróbuje pokonać bramkarza 1.FC Koeln, a dzień później Aubameyang będzie rywalizował z FC Augsburg. Po przerwie reprezentacyjnej obaj rozegrają jeszcze - w zależności od wyników spotkań w europejskich pucharach i DFB-Pokal - od 10 do 14 spotkań.