Kolejna wygrana Leicester. Ważne zwycięstwo Norwich

Lider Premier League w najskromniejszych z możliwych rozmiarach pokonał Crystal Palace. Ważne punkty z wyjazdowego spotkania przywiózł walczący o ligowy byt zespół Norwich City.

Michał Piegza
Paul Roberts Newspix / Paul Roberts

Piłkarze Leicester City nie zawodzą. Lider Premier League sięgnął po kolejne trzy punkty, pokonując w spotkaniu wyjazdowym plasujący się w dole tabeli Crystal Palace. Goście w pierwszej części posiadali optyczną przewagę, ale nie atakowali wszystkimi siłami, licząc na błąd rywala.

W pierwszej części gospodarze długo grali bezbłędnie. Jednak w końcu zaczęli się mylić. W 18. minucie Riyad Mahrez w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie potrafił pokonać Wayne'a Hennessey'a, który nogami odbił piłkę, a sprzed linii końcowej na aut wybił ją obrońca.

Po półgodzinie gry coraz odważniej zaczęli grać gospodarze i chwilę później stracili gola. Po złym wybiciu obrońcy, piłka niemal natychmiast wróciła w pole karne. Zgrał ją Jamie Vardy, a do bramki wbił z ok. 10 metrów Riyad Mahrez. W 39. minucie powinno być 2:0, ale strzał Marca Albrightona bramkarz Crystal Palace sparował na róg.

Chwilę po zmianie stron kolejną okazję dla Lisów zmarnował Shinji Okazaki, który uderzył z ok. 13 metrów tuż obok prawego okienka. W kolejnych minutach goście oddali inicjatywę zawodnikom Crystal Palace, którzy jednak przewagi nie potrafili zamienić na klarowne okazje bramkowe. Groźnie pod bramką Leicester było w 70. minucie, kiedy jednak żaden z partnerów nie potrafił wbić do bramki dogrania Joe'a Ledley'a.

W końcówce gospodarze atakowali, ale liderowi Premier League udało się dowieźć skromną wygraną do końca. W doliczonym czasie gospodarze mogli doprowadzić do remisu, ale po wrzutce z rogu Damien Delaney trafił w poprzeczkę.

Crystal Palace - Leicester City 0:1 (0:1)
0:1 - Mahrez 34'

Crystal Palace: Hennessey-– J. Ward, Dann, Delaney, Souare (46' Kelly), Zaha, Cabaye, Jedinak, Ledley (79' Gayle), Bolasie, Adebayor (46' Sako).

Leicester City: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs, Mahrez (86' Schlupp), Kante, Drinkwater, Albrighton, Okazaki (76' Ulloa), Vardy (90+1' Amartey).

Żółte kartki: Souare (Crystal Palace) oraz Schmeichel (Leicester).

Ważne zwycięstwo odniósł w meczu wyjazdowym z West Bromwich Albion Norwich City. Gościom wystarczył zdobyty gol  zdobyty kilka minut po przerwie przez Robbie'go Brady'ego.

Także zwycięstwem gości zakończyło się spotkaniu Watfordu FC ze Stoke City. Przyjezdni szybko objęli prowadzenie, po zmianie stron podwyższyli wynik. Gospodarze kontaktowego gola za sprawą Troy'a Deeney'a zdobyli na cztery minuty przed końcem. Na więcej Watfordu w sobotnie popołudnie nie było już stać.

Watford FC - Stoke City 1:2 (0:1)
0:1 - Jonathan Walters 18'
0:2 - Joselu 51'
1:2 - Troy Deeney 86'

West Bromwich Albion - Norwich City 0:1 (0:0)
0:1 - Robbie Brady 50'

Źródło: TVP S.A.