23. kolejka Serie A: Zwycięstwo Palermo

W meczu kończącym zmagania 23. kolejki Serie A Citta di Palermo pokonało 2:1 SSC Napoli i tym samym udowodniło, że zamierza powalczyć o udział w europejskich pucharach. Podopieczni Davide Ballardiniego rozegrali bardzo dobre zawody i zasłużyli na zdobycie trzech punktów.

Adam Kiołbasa

Od samego początku dominowali gospodarze, w których szeregach znakomite spotkanie rozgrywał Fabrizio Miccoli. Już w 2. minucie po centrze z rzutu rożnego niewysokiego napastnika na listę strzelców wpisał się Migliaccio, a w 14. po jego znakomitej akcji na 2:0 zdołał podwyższyć Fabio Simplicio. Później Różowi się cofnęli i tylko kontratakowali, a goście coraz śmielej sobie poczynali. W 42. ładnie w polu karnym Sycylijczyków zastawił się Denis, który następnie wycofał piłkę na szesnasty metr, a tam znalazł się Marek Hamsik, który pięknym, technicznym strzałem pokonał Marco Amelię. Tym samym do przerwy Niebiescy przegrywali 1:2.

Po zmianie stron coraz groźniejsi byli gracze SSC Napoli, którzy kilkakrotnie zagrażali bramce Sycylijczyków, ale pomimo to nie udało im się odwrócić niekorzystnego rezultatu na swoją korzyść. Im bliżej było do końca pojedynku, ty bardziej goście narażali się na groźne kontrataki. Ostatecznie jednak wynik już nie uległ zmianie.

Palermo z 35 punktami na koncie zajmuje siódme miejsce w lidze, natomiast Napoli zgromadziło o oczko mniej i jest ósme.

Citta di Palermo - SSC Napoli 2:1 (2:1)
1:0 - Migliaccio 2'
2:0 - Simplicio 14'
2:1 - Hamsik 42'

Palermo: Amelia, Cassani, Kjaer, Bovo, Balzaretti, Migliaccio, Nocerino, Bresciano (84' Savini), Simplicio (78' Guana), Cavani, Miccoli (80' Succi).

Napoli: Navarro, Maggio, P. Cannavaro, Contini, Aronica, Blasi, Gargano, Bogliacino (83' Pia), Hamsik (79' Pazienza), Lavezzi, Denis (79' Zalayeta).

Żółte kartki: Bresciano, Nocerino (Palermo) oraz Contini, Lavezzi, Maggio (Napoli).

Sędzia: Saccani.