Ligue 1: Olympique Lyon umocnił się na czele tabeli, Olympique Marsylia wygrał z Girondins Bordeaux

Olympique Marsylia nie zawiódł, podopieczni Claude Puela ograli OGC Nice i powiększyli przewagę nad drużyną Girondins Bordeaux. Żyrondyści musieli uznać wyższość Olympique Marsylia. Tymczasem mecz Grenoble Foot - Valenciennes zakończył się bezbramkowym remisem.

Piotr Robaczyński

Pojedynek Olympique Marsylia - Girondins Bordeaux, dwóch klubów z czołówki, które będą w tym sezonie liczyły się w walce o mistrzostwo Francji, zgodnie z oczekiwaniami dostarczył kibicom wielu emocji. Choć patrząc na statystykę posiadania piłki, gospodarze mieli niewielką przewagę, ale podopieczni Erica Geretsa stwarzali zdecydowanie zdecydowanie poważniejsze zagrożenie pod bramką rywala. Oddali więcej strzałów, częściej wykonywali stałe fragmenty gry i przełożyło się to na rezultat spotkania. OM wygrał 1:0 po samobójczym golu Marouane Chamakha.

Dwa gole Jeana Makouna i trafienie Karima Benzemy zapewniły Olympique Lyon zwycięstwo w meczu z OGC Nice. Osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników drużyna Les Gones zanotowała jeden z najlepszych meczów w ostatnich tygodniach i zasłużyła na trzy punkty. Spore znaczenie dla losów tego spotkania miał fakt, że od 57. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, czerwoną kartką ukarany został Julien Sablé. W 85. minucie natomiast kolejny piłkarz OGC Nice - Adeilson został usunięty z boiska przez sędziego.

Olympique Lyon wygrywając z OGC Nice powiększył do czterech oczek przewagę nad Girondins Bordeaux. Olympique Marsylia traci do drużny Laurenta Blanca już tylko jeden punkt.