Mecz Holandia - Francja przerwany w 14. minucie. Piłkarze i kibice oddali hołd Johanowi Cruyffowi

Zgodnie z planami holenderskiej federacji piłkarskiej, rozgrywane na Amsterdam Arena towarzyskie spotkanie Pomarańczowych z reprezentacją Francji zostało przerwane w 14. minucie celem uczczenia zmarłego 24 marca Johana Cruyffa.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / KOEN VAN WEEL
Moment wybrany na przerwanie rywalizacji nie był przypadkowy. 14. minuta symbolizuje numer "14", z którym na koszulce występował Johan Cruyff. Zmarła legenda holenderskiego futbolu jest szczególnie związana z Amsterdamem i Ajaksem - to w tym klubie Cruyff występował przez znaczną część kariery, a w latach 1985-1988 był trenerem stołecznego zespołu.

Przerwa w meczu trwała przez kilkadziesiąt sekund. W tym czasie kibice, trenerzy oraz gracze rezerwowi wstali z krzesełek i gromkimi brawami żegnali Cruyffa. Wielu fanów trzymało koszulki z numerem "14" i nazwiskiem zmarłego piłkarza, pojawił się też okolicznościowy transparent z napisem "Johan, dziękujemy" i podobizną zawodnika. Organizatorzy przygotowali również specjalną tablicę ze zdjęciem Cruyffa oraz numerem 14.

Dodajmy, że zespół Danny'ego Blinda słabo rozpoczął pojedynek z Trójkolorowymi - w 13. minucie stracił drugiego gola i przegrywa 0:2.