Arabia Saudyjska: Adrian Mierzejewski strzelił gola, którego nie było

W piątkowym meczu 21. kolejki saudyjskiej ekstraklasy z Al-Taawon (3:2), swojego siódmego ligowego gola w sezonie strzelił Adrian Mierzejewski. Zespół Polaka zatrzymał na sześciu serię spotkań bez zwycięstwa.

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad PAP/EPA / Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad

41-krotny reprezentant Polski w 28. minucie spotkania doprowadził do remisu 1:1. Trzeba jednak zaznaczyć, że sędzia uznał gola Adriana Mierzejewskiego, choć po strzale Polaka piłka nie przekroczyła linii bramkowej. 30-latek uderzył z 15 metrów tak, że futbolówka odbiła się od poprzeczki, a następnie od podłoża, ale powtórki pokazały, że została w polu gry.

Goście odzyskali prowadzenie, ale na 10 minut przed końcowym gwizdkiem zespół Mierzejewskiego zdołał uratować remis, a w 89. minucie zwycięską bramkę dla niego zdobył Ibrhaim Ghaleb.

Al-Nassr przerwał tym samym na sześciu serię spotkań bez zwycięstwa. Mistrz Arabii Saudyjskiej nie ma już szans na obronę tytułu - na pięć kolejek przed końcem sezonu ma aż 17 punktów straty do lidera tabeli.

Dla Mierzejewskiego to siódmy ligowy gol w sezonie, a licząc wszystkie rozgrywki, Polak zdobył już osiem bramek. Jego dorobek uzupełnia pięć asyst.

Al-Nassr Rijad - Al-Taawoun Burajda 3:2 (1:2)
0:1 - Sefiani 21'
1:1 - Mierzejewski 28'
1:2 - Al-Ruwaili 39'
2:2 - Sharahli 80'
3:2 - Ghaleb 89'

Źródło: TVP S.A.