Serie A: Skorupski zrobił wiele, ale nie zatrzymał Juventusu. Mistrz pewnie zmierza po Scudetto

Juventus Turyn krok bliżej kolejnego tytułu mistrza Włoch! W 31. kolejce Bianconeri pokonali 1:0 Empoli FC z dobrze dysponowanym Łukaszem Skorupskim między słupkami. Przez 90 minut zagrał też Piotr Zieliński.

Konrad Kostorz
Newspix / Maurizio Borsari

Łukasz Skorupski od początku rywalizacji w stolicy Piemontu miał wiele pracy. Musiał interweniować po dośrodkowaniach oraz groźnych strzałach. Na pochwały zasłużył zwłaszcza po paradzie w 16. minucie, kiedy zatrzymał próbę Mario Mandzukicia.

Empoli nie było tylko tłem dla lidera rozgrywek i również Gianluigi Buffon musiał wykazywać się czujnością. W końcu jednak tuż przed przerwą to miejscowi otwarli wynik. Bramkę zdobył precyzyjnym strzałem głową Mandzukić po dośrodkowaniu Paula Pogby.

Po przerwie Skorupski nie dał się pokonać Alvaro Moracie, ale w 56. minucie przytrafiła mu się pomyłka - nie trafił w piłkę po wybiegnięciu przed pole karne, jednak na swoje szczęście w porę naprawił swój błąd i zażegnał niebezpieczeństwo.

Prowadzenie 1:0 nie dawało komfortu psychicznego Bianconerim w końcówce spotkania, ale nie popełnili błędów i utrzymali prowadzenie. Jedną z akcji Empoli kończył mocnym strzałem z 25 metrów Piotr Zieliński, ale na Buffona było to za mało. Polski pomocnik był dosyć aktywny, starał się wypracowywać sytuacje partnerom, jednak zabrakło mu błysku.

W samej końcówce Empoli musiało zaryzykować i dzięki temu Juventus miał więcej przestrzeni w ataku. Znów wyróżnił się za to Skorupski, broniąc w krótkim odstępie czasu parę trudnych uderzeń. To był dobry występ golkipera, którego notowania w Italii systematycznie idą w górę.

Na siedem kolejek przed końcem sezonu Juventus będzie miał co najmniej 3 punkty przewagi nad SSC Napoli i lepszy bilans bezpośrednich meczów. Za tydzień turyńczyków czeka trudny wyjazdowy mecz z AC Milan.

Juventus Turyn - Empoli FC 1:0 (1:0)
1:0 - Mandzukić 44'

Juventus: Buffon - Barzagli, Rugani, Chiellini (54' Cuadrado) - Lichtsteiner, Pereyra (81' Asamoah), Marchisio, Pogba, Evra - Morata, Mandzukić (66' Zaza).

Empoli: Skorupski - Bittante, Tonelli, Costa, Rui - Buechel (53' Croce), Paredes, Zieliński - Saponara (60' Piu) - Maccarone (75' Krunić), Pucciarelli.

Carpi FC 1909 - US Sassuolo 1:3 (1:2)
0:1 - Sansone 4'
1:1 - Gagliolo 25'
1:2 - Defrel 35'