Pierwszy remis Chojniczanki ze Stomilem Olsztyn

Piłkarze Chojniczanki Chojnice zremisowali 1:1 ze Stomilem Olsztyn. To pierwszy w historii podział punktów tych drużyn. Oznacza, że obie pozostają bez zwycięstwa w rundzie wiosennej.

Trener Mariusz Pawlak namawiał swoją drużynę na szybki atak, by w końcu objęła prowadzenie i mogła kontrolować wydarzenia. Stąd początek był dynamiczny i odważny. Po kilkunastu minutach wydawało się, że Stomil Olsztyn zaczyna przejmować inicjatywę. W 17. minucie Rafał Kujawa próbował główkować za kołnierz Damiana Podleśnego i nie zabrakło dużo do szczęścia.

22. minuta przyniosła odpowiedź Chojniczanki Chojnice. Drogę do bramki olsztynian znalazł nowy w jedenastce Łukasz Kosakiewicz. Piłkarz, który wypromował się w barwach Błękitnych Stargard, zachował się najlepiej w zamieszaniu i strzelił celnie na 1:0.

- Stracona bramka i styl gry gospodarzy zaskoczył nas - przyznał Mirosław Jabłoński, trener Stomilu Olsztyn. - Nie potrafiliśmy ułożyć sobie gry, notowaliśmy dużo strat w środku pola. Dopiero po zmianie stron i ustawienia zaczęliśmy wyglądać lepiej i stwarzać sytuacje podbramkowe.

Wyrównanie stało się faktem w 67. minucie i znów autor gola był dość niespodziewany. Tsubasa Nishi wyprzedził obrońców Chojniczanki po to, by dobić strzał, który obronił Damian Podleśny. Gospodarzom zabrakło asekuracji i zrobiło się 1:1.

- Nie jesteśmy zadowoleni z remisu, ponieważ celowaliśmy w zdobycie kompletu punktów. W końcu prowadziliśmy, ale później nie ustrzegliśmy się błędu. Mamy pierwszy remis na swoim stadionie. Kiedyś była to nasza twierdza. Teraz musimy postarać się o jakiekolwiek zwycięstwo – podsumował Mariusz Pawlak, trener Chojniczanki.

Najbliżej zwycięskiego gola dla zespołu Pawlaka był Przemysław Czerwiński. Młody pomocnik przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W ten sposób pierwszy remis w historii starć Chojniczanki ze Stomilem stał się faktem i obie drużyny pozostały bez zwycięstwa w rundzie wiosennej.

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)
1:0 - Łukasz Kosakiewicz 22'
1:1 - Tsubasa Nishi 67'

Chojniczanka: Damian Podleśny – Łukasz Kosakiewicz, Marcin Biernat, Damian Garbacik, Przemysław Pietruszka – Paweł Zawistowski, Maciej Kostrzewa – Maciej Rogalski (79' Bartłomiej Niedziela), Przemysław Czerwiński, Daniel Feruga (61' Patryk Mikita) – Andrzej Rybski (70' Marcin Krzywicki).

Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Piotr Klepczarek,Tomasz Wełna - Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech - Paweł Głowacki (62' Rafał Śledź), Tsubasa Nishi, Karol Żwir (69' Łukasz Suchocki) - Rafał Kujawa (86' Michał Trzeciakiewicz).

Żółte kartki: Mikita, Biernat (Chojniczanka) oraz Paweł Głowacki, Trzeciakiewicz (Stomil).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).