Serie A: SSC Napoli dało sobie radę bez Gonzalo Higuaina, zwycięski Kamil Glik

Gonzalo Higuain rozpoczął odbywanie zawieszenia (ma trwać cztery kolejki), co nie przeszkodziło SSC Napoli w pokonaniu Hellasu Werona (3:0). Wśród gości 53 minuty rozegrał Paweł Wszołek.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Argentyńczyka w podstawowym składzie zastąpił Manolo Gabbiadini i pokazał swoją przydatność. Rezerwowy zazwyczaj napastnik w 33. minucie popisał się celną dobitką, którą wyprowadził Napoli na prowadzenie. Później drogę do siatki znaleźli jeszcze Lorenzo Insigne oraz Jose Callejon i w efekcie SSC utrzymało 6-punktową stratę do Juventusu.

W następnej kolejce różnica raczej nie zmaleje, ponieważ Bianconeri podejmą US Palermo, a Napoli czeka bardzo trudny wyjazdowy pojedynek z Interem Mediolan. Szanse podopiecznych Maurizio Sarriego na Scudetto wciąż wydają się zatem iluzoryczne.

Paweł Wszołek na Stadio San Paolo nie błyszczał i opuścił boisko już po 53 minutach. Jego drużyna nie traci nadziei na utrzymanie, ale za tydzień musi koniecznie wygrać u siebie z przedostatnim w tabeli Frosinone Calcio.

Kamil Glik rozegrał 90 minut w pojedynku z Atalantą. Torino nie miało większych problemów z pokonaniem niżej notowanego przeciwnika, jedynego gola straciło po strzale z rzutu wolnego. W tabeli zajmuje 11. pozycję, więc o spadek z Serie A nie musi się już obawiać.

SSC Napoli - Hellas Werona 3:0 (2:0)
1:0 - Gabbiadini 33'
2:0 - Insigne (k.) 45+1'
3:0 - Callejon 71'

Czerwona kartka: Souprayen /45'/ (Hellas).

Sampdoria Genua - Udinese Calcio 2:0 (0:0)
1:0 - Armero (sam.) 58'
2:0 - Fernando 85'