LM: Znamy składy na mecz Atletico Madryt z FC Barcelona!

Diego Simeone i Luis Enrique odkryli karty przed drugim starciem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W ataku Atletico Madryt wystąpią Yannick Ferreira Carrasco oraz Antoine Griezmann.

TONI ALBIR/PAP/EPA PAP/EPA / TONI ALBIR / TONI ALBIR/PAP/EPA

FC Barcelona wygrała pierwszy akt dwumeczu 2:1 na własnym stadionie. Ten wynik absolutnie nie przesądza sprawy awansu. Atut własnego boiska przechodzi na stronę Atletico Madryt, gdzie drużyna zapewniła sobie awans w poprzedniej rundzie. Madrytczycy zagrali dzielnie na wyjeździe, a ostatnio FC Barcelona przestała regularnie zwyciężać.

Diego Simeone nie mógł postawić na Fernando Torresa, czyli napastnika, który w Barcelonie przeszedł drogę od herosa do antybohatera. Zdobył gola, po czym jeszcze przed przerwą zobaczył drugą żółtą kartkę. W środę za ofensywę Atletico Madryt mają odpowiadać Yannick Ferreira Carrasco oraz Antoine Griezmann. Nową twarzą w jedenastce w stosunku do pierwszego spotkania jest Augusto Fernandez.

W składzie FC Barcelona nie mogło zabraknąć Lionela Messiego, który poluje na 500. gola w zawodowej karierze. Swojego łupu nie może zdobyć od 362 boiskowych minut, a takie pasmo bezbramkowe nie przydarzyło mu się od pięciu lat. Messi lubi grać właśnie z Atletico, któremu wbił 25 goli w 29 występach.

Luis Enrique nie dokonał zmian w stosunku do pierwszego meczu z Atletico. W bramce wystąpi Marc-Andre ter Stegen, który nie grał w weekend w Primera Division.