Barca w wielkim stylu przełamała fatalną passę! Kapitalny występ Luisa Suareza!

FC Barcelona w końcu zgarnęła komplet punktów! "Duma Katalonii" rozgromiła na wyjeździe Deportivo La Coruna 8:0, a liderem mistrzów Hiszpanii był Luis Suarez. Urugwajczyk zdobył 4 gole i zaliczył 3 asysty!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / EPA/Lavandeira Jr.

FC Barcelona przystępowała do spotkania z passą 3 ligowych porażek z rzędu. W ostatnich 4 kolejkach "Duma Katalonii" zdobyła zaledwie oczko, przez co roztrwoniła, wydawało się, bezpieczną przewagę. Każde kolejne potknięcie będzie oznaczało, że podopieczni Luisa Enrique mogą spaść z pierwszej pozycji, na co liczą dwa madryckie kluby. Każdy z pięciu meczów w Primera Division będzie więc dla Barcy małym finałem, a pierwszy z nich mistrzowie rozegrali na stadionie El Riazor, gdzie w bieżących rozgrywkach wygrały tylko 4 drużyny.

Barcę do upragnionego zwycięstwa poprowadził Luis Suarez, który na ligowe trafienie czekał od 6 marca! Urugwajczyk zdobył pierwszy dublet w pierwszej połowie w tym sezonie. Były napastnik Liverpoolu najpierw świetnie zachował się przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a następnie wykończył cudowną prostopadłą asystę Lionela Messiego. To dzięki bramkom Suareza Barca na przerwę schodziła z 2-bramkowym prowadzeniem.

Deportivo już nie raz pokazało, że potrafi ukąsić, a w środowy wieczór powinno trafić już przy stanie 1:0 dla Barcy. W ciągu minuty dwóch stuprocentowych okazji nie wykorzystał jednak Celso Borges. Kostarykanina zatrzymywali Claudio Bravo oraz Marc Bartra, który zastępował w pierwszej jedenastce wykartkowanego Gerarda Pique.

Barca miała przełamać fatalną serię, ale chyba nikt nie spodziewał się, że uczyni to w takim stylu. Po zmianie stron goście zdobyli jeszcze 6 goli, a swój show kontynuował Luis Suarez. Urugwajczyk dołożył 2 kolejne trafienia, a na dodatek zapisał na swoim koncie aż 3 asysty! Zagrania środkowego napastnika wykorzystali Ivan Rakitić, Messi oraz Neymar. Jedyne trafienie, przy którym Suarez nie brał bezpośredniego udziału miało miejsce w 79. minucie, kiedy to niespodziewany rajd golem wykończył Bartra.

Dzięki kapitalnemu występowi Suarez dał sygnał, że wciąż walczy o koronę króla strzelców Primera Division. Urugwajczyk ma na koncie już 30 goli i traci tylko jedno trafienie do lidera Cristiano Ronaldo. Co ciekawe, dla Suareza to już drugi w tym roku mecz z 4 golami. Wcześniej takim wyczynem popisał się w Pucharze Króla przeciwko Valencii (7:0).

Jeśli Barca wygra 4 ostatnie ligowe mecze, na pewno zostanie mistrzem Hiszpanii.

Deportivo La Coruna - FC Barcelona 0:8 (0:2)
0:1 - Luis Suarez 11'
0:2 - Luis Suarez 24'
0:3 - Ivan Rakitić 47'
0:4 - Luis Suarez 53'
0:5 - Luis Suarez 64'
0:6 - Lionel Messi 73'
0:7 - Marc Bartra 79'
0:8 - Neymar 81'

Deportivo La Coruna: Manu Fernandez - Laure, Sidnei, Fernando Navarro (58' Faycal Fajr), Juanfran - Celso Borges (70' Jonas Gutierez), Alex Bergantinos, Pedro Mosquera - Cani (59' Federico Cartabia)- Lucas Perez, Oriol Riera.

FC Barcelona: Claudio Bravo - Dani Alves, Marc Bartra, Javier Mascherano, Jordi Alba (70' Adriano) - Ivan Rakitić, Sergio Busquets (72' Rafinha), Andres Iniesta (59' Sergi Roberto) - Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar.