Węgier Bence Mervo rozstrzelał Jagiellonię!

Śląsk Wrocław pokonał 3:1 (2:1) Jagiellonię Białystok. Dwa gole dla drużyny prowadzonej przez Mariusza Rumaka strzelił węgierski napastnik Bence Mervo. W tym spotkaniu fatalny w skutkach błąd popełnił również bramkarz Śląska.

Artur Długosz
PAP / PAP/Aleksander Koźmiński

Trener Michał Probierz postawił w tym meczu na defensywę. W wyjściowym składzie Jagiellonii pojawiło czterech obrońców i trzech defensywnych pomocników. Trio Grzyb - Góralski - Romanczuk miało za zadanie rozbijać ataki gospodarzy w bezpiecznej odległości od własnej bramki. Mariusz Rumak także nieco zamieszał w składzie Śląska Wrocław. Szansę dostali Adam Kokoszka, Marcel Gecov oraz Peter Grajciar. Uprzedzając fakty, manewr Probierza zbytnio się nie udał.

Od pierwszych minut spotkania oba zespoły nieśmiało starały się atakować. Zarówno Śląskowi, jak i Jagiellonii brakowało jednak dokładności. Emocje zaczęły się po blisko kwadransie gry. W 14. minucie po stracie Góralskiego z prawej strony płasko dograł Robert Pich, a Bence Mervo dostawił tylko nogę. Śląsk wyszedł na prowadzenie i dalej śmiało atakował. Nic nie wskazywało na to, że gospodarze mogą stracić gola, ale jednak...

W 20. minucie w pole karne WKS-u dośrodkował Fiodor Cernych. Mateusz Abramowicz miał dużo miejsca i czasu, mógł spokojnie złapać piłkę, ale ta uciekła mu z rąk! Prezent wykorzystał Konstantin Vassiljev, który wślizgiem strzelił gola.

To nie podłamało wrocławian, którzy dominowali na boisku oraz stwarzali sobie kolejne okazje. I piłkarze Mariusza Rumaka swego dopięli w 35. minucie. Piłkę wyrzuconą z autu przedłużył Lasza Dwali, a świetnie w polu karnym odnalazł się Mervo, który drugi raz umieścił ją w bramce.

Już w przerwie Michał Probierz dokonał dwóch zmian w swoim zespole, wprowadzając na boisko Alvarinho oraz Przemysława Mystkowskiego. Jagiellonia zdecydowanie ruszyła do ataku i zepchnęła gospodarzy do defensywy. Śląsk był w poważnych opałach, a sporo pracy miał Abramowicz.

Cofnięty do defensywy wrocławski zespół bronił się jednak dzielnie, a w końcu sam zaatakował i podwyższył prowadzenie. W 72. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Taras Romanczuk wybił piłkę idealnie pod nogi Ryoty Morioki. Ten się długo nie zastanawiał i technicznym strzałem pokonał Bartłomieja Drągowskiego. Więcej goli w tym meczu już nie padło. Wrocławianie w środę zwyciężyli 3:1 z Jagiellonią Białystok i oddalili się od strefy spadkowej. W stolicy Dolnego Śląska kibice odetchnęli z ulgą.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:1)
1:0 - Bence Merco 14'
1:1 - Konstantin Vassiljev 20'
2:1 - Bence Merco 35'
3:1 - Ryota Morioka 72'

Śląsk Wrocław: Mateusz Abramowicz - Paweł Zieliński, Adam Kokoszka, Piotr Celeban, Lasza Dwali, Tom Hateley, Marcel Gecov (76' Tomasz Hołota), Robert Pich (90 +2' Andras Gosztonyi), Peter Grajciar (88' Kamil Dankowski), Ryota Morioka, Bence Mervo.

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Łukasz Burliga, Gutieri Tomelin, Dawid Szymonowicz, Piotr Tomasik, Rafał Grzyb (81' Przemysław Frankowski), Taras Romanczuk, Jacek Góralski (46' Alvarinho), Konstantin Vassiljev, Fiodor Cernych, Piotr Grzelczak (46' Przemysław Mystkowski).

Żółte kartki: Piotr Tomasik, Gutieri Tomelin, Łukasz Burliga (Jagiellonia).