Serie A: Porażki Fiorentiny i Interu! 90 minut Błaszczykowskiego, Zielińskiego i Wszołka

Fiorentina i Inter zdecydowanie zmniejszyły szanse na awans do Ligi Mistrzów. W 34. kolejce zespół z Florencji uległ 1:2 Udinese Calcio, a mediolańczycy przegrali z Genoa CFC 0:1.

Konrad Kostorz
PAP/EPA/Maurizio Degl'Innocenti / PAP/EPA/Maurizio Degl'Innocenti

W "polskim" meczu Empoli okazało się lepsze od zmierzającego do Serie B Hellasu. Piotr Zieliński i Paweł Wszołek wystąpili w pełnym wymiarze czasowym, a skrzydłowy gości tuż przed przerwą był krok od zdobycia bramki. Cieszyłby się z trafienia, gdyby nie kapitalna interwencja Alberto Pelagottiego, który w podstawowym składzie zastępuje kontuzjowanego Łukasza Skorupskiego.

Jedyny gol w meczu padł po dokładnym podaniu Riccardo Saponary i umiejętnym wykończeniu akcji przez doświadczonego Massimo Maccarone. Empoli mimo wygranej nie ma już realnych szans na awans do Ligi Europy.

Jakub Błaszczykowski zwykle dostaje szanse od trenera Fiorentiny, kiedy Fiołki muszą rozgrywać więcej niż jedno spotkanie na tydzień. Nie inaczej był tym razem - w Udine "Kuba" wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty i zwłaszcza przed przerwą był dosyć aktywny. Jego drużyna jednak rozczarowała i doznała porażki z niżej notowanym rywalem. Na gola Duvana Zapaty odpowiedział Mauro Zarate, ale ostatecznie zadecydowało trafienie Cyrila Thereau.

Już siedem punktów do plasującej się na najniższym stopniu podium Romy traci Inter. Nerazzurri nie sprostali dobrze dysponowanej ostatnio Genoi, która zwycięski cios zadała w 77. minucie - Panagiotis Tachtsidis zgrał piłkę do Sebastiena De Maio, który z bliska nie dał szans Samirowi Handanoviciowi. Wcześniej podopieczni Roberto Manciniego mieli sporo dogodnych sytuacji, ale razili nieskutecznością, z kolei w doliczonym czasie gry chybił Eder.

Do pozostania w elicie nie zbliża się Palermo, które bez udziału Thiago Cionka zaledwie zremisowało u siebie z Atalantą. Zespół Davide Ballardiniego odrobił punkt do Frosinone, które poległo aż 1:5 z Chievo Werona, ale by zachować ligowy byt, musi zacząć zwyciężać. W następnej kolejce stanie przed dogodną okazją, ponieważ zmierzy się z wyżej wymienionym beniaminkiem.

Udinese Calcio - ACF Fiorentina 2:1 (1:1)
1:0 - Zapata 2'
1:1 - Zarate 24'
2:1 - Thereau 54'

Chievo Werona - Frosinone Calcio 5:1 (1:1)
0:1 - D. Ciofani 5'
1:1 - Floro Flores 36'
2:1 - Pellissier (k.) 47'