Serie A: Lazio traci szanse na puchary, Kamil Glik nie upilnował rywala przy kluczowym golu

Lazio Rzym już niemal na pewno nie wystąpi w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. W niedzielę uległo 1:2 Sampdorii Genua. Nadzieje na występy w Lidze Europy ma za to US Sassuolo, które pokonało 3:1 Torino FC.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / Ettore Ferrari

Lazio udanie rozpoczęło pojedynek w Genui, ale po 20 minutach rywalizacji był już remis. Później Antonio Candreva zmarnował rzut karny (słabej jakości strzał reprezentanta Włoch), a po zmianie stron w potężnym podbramkowym zamieszaniu piłkę do bramki wepchnął defensor Sampdorii Modibo Diakite i komplet punktów pozostał na Stadio Luigi Ferraris.

Rzymianie na drugiego gola Sampdorii już nie odpowiedzieli i do siódmego w tabeli Milanu nadal tracą 5 punktów, a dodatkowo Rossoneri mają jeden mecz do rozegrania więcej. Tego dystansu podopieczni Simone Inzaghiego już nie odrobią.

Torino po niefortunnej porażce 2:3 z Romą nie sprostało nieobliczalnemu Sassuolo, które do Milanu ma tylko punkt straty. Kamil Glik nie popisał się przy golu na 2:1 dla Neroverdich, który miał kluczowe znaczenie dla rozstrzygnięcia. Kapitan Torino, który rozegrał pełne 90 minut, po dośrodkowaniu Domenico Berardiego z rzutu rożnego nie upilnował Federico Peluso, a ten strzałem głową pokonał Daniele Padellego. Gospodarzy po kontrataku w doliczonym czasie dobił Marcello Trotta po kontrataku.

Zwycięstwa Atalanty, Sampdorii i Bologna FC de facto zapewniły tym zespołom ligowy byt. Całkowitej pewności nie może mieć jeszcze Udinese Calcio, ale wszystko wskazuje na to, że oprócz Hellasu Werona z ligi spadną dwie z trzech następujących drużyn: Frosinone, Palermo, Carpi.

Atalanta Bergamo - Chievo Werona 1:0 (1:0)
1:0 - Borriello 55'

Czerwona kartka: Gomez /76'/ (Atalanta).

2:1 - Diakite 79'

W 44. minucie Candreva (Lazio) nie wykorzystał rzutu karnego (Viviano obronił).

Torino FC - US Sassuolo 1:3 (1:1) 0:1 - Sansone 2' 1:1 - Peres 7' 1:2 - Peluso 75' 1:3 - Trotta 90+4'