Bundesliga: Rekordowy gol Artura Sobiecha, kluczowe zwycięstwo Eintrachtu i coraz ciaśniej w dole

Artur Sobiech strzelił gola w przegranym przez Hannover 96 1:3 meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen. Punkty stracił walczący o awans do eliminacji Ligi Mistrzów 1.FSV Mainz, remisując 0:0 z Hamburgerem SV.

Konrad Kostorz

Artur Sobiech w 20. minucie meczu z Schalke pokonał Ralfa Faehrmanna po idealnym dośrodkowaniu Noaha-Joela Sarenrena-Bazee. Napastnikowi po tym dograniu pozostało tylko dopełnić formalności. Polak ma już na koncie sześć trafień w tym sezonie ligowym - to jego rekord i najlepszy wynik w karierze (w sezonie 2012/2013 trafił 5-krotnie)! Wcześniej zdobył dwa gole przeciwko BVB oraz Gladbach i jednego z Herthą.

Bramka Sobiecha (rozegrał 90 minut) nie pomogła zdegradowanemu już Hannoverowi. Gospodarze przy stanie 1:1 mieli kilka okazji, po przerwie również zagrażali Faehrmannowi, ale ostatecznie doznali musieli uznać wyższość rywala. Schalke dzięki zwycięstwu zbliżyła się do Herthy i Gladbach na dystans zaledwie jednego punktu.

Niezwykle istotne zwycięstwo odniósł Eintracht. Sytuacja Orłów po straconym golu i podyktowaniu rzutu karnego dla Darmstadt była niełatwa, ale Lukas Hradecky obronił "jedenastkę", a później trafiali już podopieczni Niko Kovaca. Frankfurtczycy przesunęli się w tabeli przed Werder, z którym w ostatniej kolejce rozegrają wyjazdowy mecz. To prawdopodobnie w Bremie rozstrzygnie się, która z drużyn bezpośrednio spadnie z elity.

Milowy krok w kierunku utrzymania wykonał Hoffenheim. Wieśniaki podobnie jak gracze Darmstadt zmarnowali karnego, ale potrafili zadać zwycięski cios przeciwko Ingolstadt za sprawą Nadiema Amiriego. Drużyna Juliana Nagelsmanna ma już 37 punktów i ten dorobek powinien wystarczyć jej co najmniej do 15. miejsca. Eugen Polanski zagrał do 74. minuty.

1.FSV Mainz w ostatnich ośmiu występach odniósł tylko jedno zwycięstwo i nie ma jeszcze pewnego udziału w europejskich pucharach, ponieważ 8. w tabeli 1.FC Koeln wyprzedza tylko o 5 punktów. Hamburczycy nie błyszczeli w Moguncji, ale z 38 punktami mogą czuć się już bezpieczni.

Hannover 96 - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:3 (1:2)
0:1 - Choupo-Moting 11'
1:1 - Sobiech 21'
1:2 - Huntelaar 45'
1:3 - Schoepf 80'

1.FSV Mainz - Hamburger SV 0:0

SV Darmstadt 98 - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)
1:0 - Vrancić 11'
1:1 - Hasebe 57'
1:2 - Aigner 83'

W 20. minucie Wagner (Darmstadt) nie wykorzystał rzutu karnego (Hradecky obronił).

TSG 1899 Hoffenheim - FC Ingolstadt 04 2:1 (1:1)
0:1 - Lex 17'
1:1 - Uth 37'
2:1 - Amiri 84'

W 54. minucie Kramarić (Hoffenheim) nie wykorzystał rzutu karnego (Nyland obronił).