The Championship: 69 minut Saganowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Szósty mecz w The Championship w tym sezonie rozegrał Marek Saganowski. Polski snajper zagrał w 33. kolejce na Ashton Gate przeciwko Bristol City, ale bramki nie strzelił. Dodatkowo Southampton przegrało ten pojedynek 0:2. Bez punktów został również lider - Wolverhampton Wanderers.

W tym artykule dowiesz się o:

Zgodnie z przewidywaniami Marek Saganowski wyszedł w pierwszym składzie Southampton. Święci desperacko potrzebują punktów, żeby nie znaleźć się w League One. Jednak w pierwszej połowie Dale Adebola dał prowadzenie Piratom, a w 90. minucie dobił gości rezerwowy Ivan Sproule. Saganowski opuścił boisko w 69. minucie i nie zdołał oddać ani jednego celnego strzału.

W najciekawszym meczu kolejki Burnley pokonało lidera rozgrywek Wolverhampton Wanderers 1:0. Jedyna bramka padła już w szóstej minucie, gdy Chris McCann zmusił do kapitulacji Wayne'a Hennessey'a, który w środę strzegł walijskiej bramki w spotkaniu z Polską. Po tym zwycięstwie Burnley awansowało na ósmą pozycję, a Wilki mają trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli Birmingham City. Blues ograli w 33. kolejce Nottingham Forest 2:0, lecz stracili swojego najlepszego strzelca Kevina Phillipsa. Były reprezentant Anglii z powodu kontuzji opuścił boisko już w pierwszej połowie.

Zwiększyły się szansę na utrzymanie w drugiej lidze Charltonu Athletic. The Addicks mierzyli się na The Valley z Plymouth Argyle. Wygrali 2:0 i teraz mają siedem punktów straty do bezpiecznej strefy. Kibice Charltonu wierzą w utrzymanie swojego zespołu w The Championship, ponieważ bardzo licznie stawili się w sobotni wieczór na stadionie w Londynie.

Coraz pewniejsze utrzymania jest Doncaster Rovers. Jeszcze niedawno zespół ten zajmował ostatnią pozycję i mało kto spodziewał się, żeby wydostał się ze strefy spadkowej. Po sobotniej wygranej nad Sheffiedl Wedensday, Rovers mają siedem punktów przewagi nad trzema ostatnimi zespołami.