MKS Kluczbork - Rozwój Katowice: Emocjonujący bój beniaminków

W ramach 30. kolejki I ligi doszło do konfrontacji dwóch beniaminków. Mecz MKS-u Kluczbork z Rozwojem Katowice dostarczył emocji, a rzutem na taśmę gospodarze zwyciężyli 1:0.

Olga Krzysztofik

W zeszłym sezonie MKS wspólnie z Rozwojem świętował awans do I ligi, a teraz oba zespoły walczą o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Środowa konfrontacja była więc bardzo ważna, koniec rozgrywek zbliża się bowiem nieubłaganie.

Od początku spotkanie było wyrównane, jednak brakowało groźnych sytuacji. Dopiero w 16. minucie emocje wzrosły. Po rzucie rożnym świetną okazję miał Bartosz Brodziński, lecz przestrzelił z bliskiej odległości. Kluczborczanie mogli otworzyć wynik również dziesięć minut później, ale strzał Michała Kojdera był minimalnie niecelny.

Choć Ślązacy również stwarzali sobie sytuacje, to w pierwszej połowie lepiej spisywali się gospodarze. Wprawdzie końcówka należała do przyjezdnych, ale do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Ofensywa piłkarzy Rozwoju trwała po powrocie na boisko, w ciągu pięciu minut mieli oni aż trzy okazje, by zdobyć gola, lecz Konradowi Nowakowi i dwukrotnie Adamowi Czerkasowi zabrakło skuteczności. Napastnik przy dobitce nie trafił do pustej bramki!

Katowiczanie złapali swój rytm gry, ale nie potrafili pokonać Oskara Pogorzelca. Między słupkami dobrze spisywał się Wojciech Pawłowski, który kilka razy uchronił Rozwój przed stratą bramki, jak chociażby w 66. minucie, gdy instynktownie obronił strzał Macieja Kowalczyka.

Po tej akcji gospodarze zaczęli grać śmielej, a w 83. minucie mogli odetchnąć z ulgą, przed stratą gola uratował ich słupek! Natomiast już trzy minuty później bohaterem Rozwoju ponownie został Pawłowski. Jednak bramkarz był bez szans w doliczonym czasie gry, gdy pewnie rzut karny wykonał Rafał Niziołek. Wprawdzie katowiczanie rzucili się jeszcze do ataku, ale nic nie zdziałali.

MKS Kluczbork - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)
1:0 - Rafał Niziołek 90+1' (k.)

MKS Kluczbork: Oskar Pogorzelec - Adam Orłowicz, Radosław Kursa, Bartosz Brodziński, Łukasz Uszalewski, Rafał Niziołek, Piotr Kasperkiewicz (46' Marcin Nowacki), Michał Szewczyk, Piotr Madejski (55' Tomasz Swędrowski), Michał Kojder (88' Kamil Nitkiewicz), Maciej Kowalczyk.

Rozwój Katowice: Wojciech Pawłowski - Raul Gonzalez Guzman (88' Adam Żak), Robert Menzel, Łukasz Kopczyk, Łukasz Winiarczyk, Przemysław Gałecki, Konrad Nowak, Patryk Kun, Filip Kozłowski (71' Robert Tkocz), Tomasz Wróbel, Adam Czerkas (69' Sebastian Gielza).

Żółta kartka: Konrad Nowak (Rozwój).

Sędzia: Paweł Pskit (Zgierz).