Chojniczanka - Zagłębie: Kolejny krok ku utrzymaniu wykonany

W meczu 31. kolejki I ligi piłkarze Chojniczanki Chojnice pewnie pokonali 2:0 Zagłębie Sosnowiec. Dla beniaminka jest to już ósma porażka w rundzie wiosennej.

Olga Krzysztofik

Przyjezdni rozpoczęli spotkanie agresywnie, chcąc narzucić rywalom swój styl gry. Jednak Zagłębiu brakowało skuteczności. W 17. minucie Sebastian Dudek uderzył pod poprzeczkę, ale Damian Podleśny bez problemu poradził sobie z obroną. Minutę później Jakub Arak efektownie przedarł się przez defensywę gospodarzy, a akcję niecelnym uderzeniem głową zamknął Robert Bartczak.

Sosnowiczanie próbowali otworzyć wynik meczu i mieli przewagę optyczną. Jednak na przerwę z prowadzeniem 2:0 schodzili piłkarze Chojniczanki. Wszystko rozegrało się w ciągu czternastu minut. Najpierw na raty uderzał Paweł Zawistowski, a dobitka okazała się skuteczna. Zaś w końcówce Przemysław Pietruszka zgrał piłkę do Daniela Ferugi, który uderzeniem zza pola karnego ustalił wynik pierwszej połowy.

W poprzedniej kolejce Chojniczanka prowadziła z GKS-em Katowice 2:0, lecz w drugiej połowie straciła zwycięstwo i musiała zadowolić się tylko remisem. W trakcie przerwy niedzielnej konfrontacji trener Maciej Bartoszek zdołał utrzymać wśród swoich podopiecznych koncentrację, gdyż utrzymali prowadzenie do końca spotkania.

Jednak gospodarze mogli odnieść bardziej okazałe zwycięstwo. W 54. minucie obrońcy Zagłębia popełnili błąd, w wyniku którego Rafał Grzelak znalazł się na 8 metrze w sytuacji sam na sam, ale przestrzelił. Chojniczanka kontrolowała przebieg pojedynku, nie pozwalając sosnowiczanom na stworzenie zagrożenia. Tym samym podopieczni Bartoszka wykonali kolejny krok ku utrzymaniu w I lidze.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (2:0)
1:0 - Paweł Zawistowski 30'
2:0 - Daniel Feruga 44'

Chojniczanka Chojnice: Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka (78' Damian Garbacik), Łukasz Kosakiewicz (90+2' Jacek Podgórski), Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak, Daniel Feruga (79' Tomasz Mikołajczak), Bartłomiej Niedziela, Patryk Mikita.

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak - Grzegorz Fonfara, Łukasz Sołowiej, Dimitar Vezalov, Jovan Ninković, Jakub Wilk (68' Michał Bajdur), Carles Martinez, (79' Adrian Paluchowski), Łukasz Matusiak (90+3' Igor Krzykowski), Sebastian Dudek, Robert Bartczak, Jakub Arak.

Żółte kartki: Marcin Biernat, Daniel Feruga (Chojniczanka) oraz Jovan Ninković (Zagłębie).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie)