Dynamo Moskwa zostało zdegradowane

Dynamo Moskwa pożegnało się z rosyjską Premier Ligą. Klub ze stolicy Rosji przypieczętował swój los sobotnią porażką z Zenitem St. Petersburg (0:3).

Karol Borawski

Przed ostatnią kolejką Dynamo Moskwa miało szanse uniknąć nie tylko spadku, ale również baraży. By tak się stało, trzeba było jednak pokonać u siebie jedną z czołowych drużyn ligi.

Zenit forsował defensywę gospodarzy do 59 minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Artiom Dziuba. Trzy minuty później gola na 2:0 zdobył Aleksandr Kokorin. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry golem z rzutu karnego Domenico Criscito.

Dynamo uznawane za solidny rosyjski klub zaliczyło fatalną końcówkę sezonu. W ostatnich dziewięciu spotkaniach zdobyło zaledwie punkt i degradacja stała się faktem. Poza ekipą z Moskwy najwyższą klasę rozgrywkową opuści Mordowija Sarańsk, a Kubań Krasnodar i Anży Machaczkała powalczą o pozostanie w lidze w barażach.

Po mistrzostwo Rosji sięgnęło CSKA Moskwa, które zapewniło sobie automatyczny awans do Ligi Mistrzów. W kwalifikacjach tych rozgrywek zagra FK Rostów.