Ruch Chorzów lepszy od rezerw Austrii Wiedeń

Pięć goli padło w sparingowej potyczce rezerw Austrii Wiedeń z Ruchem Chorzów. Piłkarze Bogusława Pietrzaka zwyciężyli 3:2 dzięki trafieniom Marcina Nowackiego, Artura Sobiecha i Remigiusza Jezierskiego.

Szymon Mierzyński

Niebiescy rozstrzygnęli ten mecz na swoją korzyść, mimo że na początku drugiej połowy przegrywali już 0:2.

Przed inauguracją rundy wiosennej zespół Bogusława Pietrzaka czekają jeszcze dwa spotkania kontrolne. W środę rywalem Niebieskim będzie Dinamo Bukareszt, natomiast dwa dni później ich formę sprawdzi Neftchi Fargona.

Pierwszy tegoroczny mecz w ekstraklasie piłkarze Ruchu rozegrają w sobotę 28 lutego. Wówczas na Stadionie Śląskim zmierzą się z Górnikiem Zabrze.

Austria II Wiedeń - Ruch Chorzów 2:3 (1:0)
1:0 - Sulimani 39'
2:0 - Schriebl (k.) 48'
2:1 - Nowacki 49'
2:2 - Sobiech 53'
2:3 - Jezierski 70'

Skład Ruchu: I połowa: Pilarz - Babiarz, Grodzicki, Adamski, Jakubowski - Janoszka, Brzyski, Mizgajski, Nowacki, Brzozowski - Fabus (30' Sobiech); II połowa: Pilarz (75' Struski) - Jakubowski, Adamski, Kieruzel, Babiarz - Brzyski (60' Grzyb), Pulkowski, Mizgajski (60' Baran), Flis, Nowacki (60' Balaz) - Sobiech (60' Jezierski).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.