Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec: Wyjazdowe przełamanie beniaminka

Chociaż w meczu 33. kolejki I ligi po pierwszej połowie prowadził Chrobry Głogów, to ostatecznie 3:1 wygrało Zagłębie Sosnowiec.

Olga Krzysztofik
PAP/Jacek Bednarczyk / PAP/Jacek Bednarczyk

Poprzedni ligowy mecz Zagłębie rozegrało 15 maja, więc zespół wrócił do gry po dwóch tygodniach przerwy. W poprzedniej kolejce beniaminek dopisał do swojego konta trzy punkty, a to dzięki walkowerowi za mecz z Dolcanem Ząbki, który po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek.

Początek spotkania w Głogowie pokazał, że ta przerwa uśpiła sosnowiczan. Szczepaniak zagrał przed bramkę do Dominika Kościelniaka, a ten bez problemu wpakował piłkę do siatki. Była to dopiero czwarta minuta. Zdobyty gol napędził piłkarzy Chrobrego, do których należała inicjatywa. Jednak czas był sprzymierzeńcem Zagłębia, które powoli zaczynało dotrzymywać kroku rywalom, dzięki czemu spotkanie zyskało na jakości.

Mimo to w pierwszej połowie nie padł już żaden gol. Za to ciekawie było po przerwie, ponadto doping rozpoczęli kibice Zagłębia, którzy pojawili się na stadionie w Głogowie. Od początku sosnowiczanie grali agresywnie, już w pierwszych minutach Jakub Wilk próbował przelobować Janickiego. Po pięćdziesięciu minutach gry Zagłębie przepuściło prawdziwy szturm na jego bramkę.

W 56. minucie Robert Bartczak wrzucił piłkę w pole karne, a akcję wykończył ładnym strzałem Łukasz Sołowiej, który tym samym doprowadził do remisu. Gospodarze nie zdążyli otrząsnąć się ze straconego gola, a już stracili drugiego! Dwie minuty później Jakub Arak pokonał obronę Chrobrego, a potem również Janickiego.

Beniaminek utrzymał przewagę do ostatniego gwizdka sędziego. Choć również Chrobry miał jeszcze sytuacje bramkowe, to decydowały szczegóły. Natomiast Zagłębiacy zdołali dobić rywali, w ostatniej akcji meczu Michał Fidziukiewicz wykończył kontrę beniaminka. Tym samym sosnowiczanie po serii pięciu wyjazdowych porażek odnieśli zwycięstwo.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:0)
1:0 - Dominik Kościelniak 4'
1:1 - Łukasz Sołowiej 56'
1:2 - Jakub Arak 58'
1:3 - Michał Fidziukiewicz 90+5'

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Adam Samiec, Karol Hodowany (87' Michał Bednarski), Dominik Kościelniak (63' Wołodymyr Hudyma), Szymon Drewniak, Mateusz Machaj (68' Damian Sędziak), Marcel Gąsior, Łukasz Szczepaniak, Paweł Wojciechowski.

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak - Grzegorz Fonfara, Łukasz Sołowiej, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Jakub Wilk (90+4' Fabian Klama), Carles Martinez, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (81' Michał Bajdur), Robert Bartczak, Jakub Arak (68' Michał Fidziukiewicz).

Żółte kartki: Mateusz Machaj (Chrobry).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).