Hiszpania - Bośnia i Hercegowina: wygrana Hiszpanów, głupota Spahicia

Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacji Hiszpanii pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:1. Rywale nie musieli tego meczu przegrać, ale chwilę przed przerwą bezmyślnie zachował się Emir Spahić.

Michał Piegza

Hiszpanie szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Już w 11. minucie po dośrodkowaniu Cesca Fabregasa i zbyt krótkim wybiciu piłki, do futbolówki doszedł Nolito i technicznym strzałem trafił do bramki. Siedem minut później Nolito ponownie wykorzystał błąd defensywy rywala i ładnym lobem podwyższył wynik gry.

Zawodnicy Bośni i Hercegowiny początkowo niezbyt angażowali się w mecz. To Hiszpanie byli bliżsi kolejnych goli. Nadzieje w serca Bośniaków wlał Emir Spahić, który w 29. minucie ładnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rogu.

Bramka dodała pewności Bośniakom. Hiszpanie już nie rozgrywali spokojnie piłki. Wydawało się, że po zmianie stron obejrzymy ciekawy mecz, ale... w doliczonym czasie Spahić wyleciał z boiska. Stoper zagotował się i zaatakował rywali.

Po przerwie Hiszpanie kontrolowali przebieg meczu, chociaż początkowo Bośniacy dwukrotnie im zagrozili, a w 66. minucie mogli doprowadzić do remisu. Wówczas dośrodkowanie Harisa Duljevicia trafiło w słupek! Kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik groźnie uderzył sprzed pola karnego, ale bramkarz odbił piłkę na róg.

Swoje szanse mieli Hiszpanie, ale Mikel Oiarzabal grał nieskutecznie. Rezerwowy w kilku dogodnych sytuacjach nie trafił w bramkę. W doliczonym czasie trzeciego gola zdobył Pedro Rodriguez, który do siatki trafił z ostrego kąta.

Hiszpania - Bośnia i Hercegowina 3:1 (2:1)
1:0 - Nolito 11'
2:0 - Nolito 18'
2:1 - Spahić 29'
3:1 - Pedro 90+4'

Hiszpania: Asenjo - Bellerin, San Jose (83' Fornals), Bartra, Azpilicueta, Bruno, Asensio (60' Williams), Fabregas (60' Llorente), Silva (46' Suarez), Nolito (60' Oiarzabal), Aduriz (46' Pedro).

Bośnia i Hercegowina: Begović - Vranjes (90' Memisević), Spahić, Zukanović, Kolasinac, Besić, Hadzić (67' Medunjanin), Visca (46' Hajrović), Pjanić, Hodzić (57' Duljević), Dzeko (22' Djurić, 78' Grahovac).

Żółte kartki: Vranjes (BiH).

Czerwona kartka: Spahić (BiH) /45+1', za uderzenie rywala/.