GKS Katowice dokonał pierwszego transferu przed nowym sezonem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski  / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
zdjęcie autora artykułu

Choć sezon 2015/2016 jeszcze się nie zakończył, to w GKS-ie Katowice poważnie myślą już o kolejnych rozgrywkach. Działacze śląskiego klubu w poniedziałek dokonali pierwszego transferu. Nowym zawodnikiem GieKSy został Andreja Prokić.

Andreja Prokić w obecnym sezonie reprezentuje barwy Stali Mielec, która rozgrywki II ligi zakończy na pierwszym miejscu. 27-letni pomocnik był czołowym zawodnikiem klubu z Podkarpacia. Do tej pory wystąpił w 31 meczach, w których zdobył 12 bramek. Swoją karierę Serb kontynuować będzie w GKS-ie Katowice.

Prokić podpisał ze śląskim klubem dwuletnią umowę, a zacznie ona obowiązywać od 1 lipca. Serb w lidze polskiej wcześniej grał w Stali Rzeszów i PGE GKS-ie Bełchatów. W tym drugim klubie w sezonie 2014/2015 wystąpił w 20 meczach Ekstraklasy i zdobył w nich jednego gola.

- To piłkarz, jakiego poszukiwaliśmy. Obserwowaliśmy go uważnie i wiemy, że jest w dobrej dyspozycji. To jeden z najlepszych piłkarzy II ligi tego sezonu. Jego atutami są szybkość i uniwersalność. Może grać jako skrzydłowy, ale także jako napastnik. Wierzymy, że wzmocni siłę ognia GKS-u i wzbogaci naszą ofensywę - stwierdził menedżer GKS-u Katowice, Dariusz Motała.

Latem w GKS-ie ma dojść do kilku zmian w kadrze. Działacze zapowiedzieli, że celem na następne rozgrywki jest awans do Ekstraklasy. Założenie to wpisuje się w wieloletnią strategię rozwoju GKS-u Katowice.

ZOBACZ WIDEO Rzadki uraz Macieja Rybusa. Operacja niemal pewna (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu:

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.