Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

II liga: Nadwiślan Góra bez licencji

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła odmówić licencji na grę w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017 klubowi Nadwiślan Góra - informuje pzpn.pl.
 Redakcja
Redakcja

Decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

- Komisja postanowiła przyznać licencję na grę w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017 wszystkim Klubom, które ubiegały się o licencję za wyjątkiem Nadwiślana Góra. Bez nadzorów i sankcji Licencję otrzymały następujące Kluby: Legionovia Legionowo, Raków Częstochowa, ROW Rybnik oraz GKS Tychy.

- Komisja postanowiła odmówić licencji na grę w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017 Klubowi Nadwiślan Góra w związku z niespełnieniem kryteriów S.01, S.02, P.02, P.08, P.09, P.11, I.01 oraz F.01, F.03, F.04, F.05, F.06 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów II ligi na sezon 2016/2017. Klub nie przedstawił szeregu dokumentów wymaganych przez Podręcznik Licencyjny w związku z czym nie była możliwa pozytywna weryfikacja wniosku.

- Nadzory infrastrukturalne otrzymały następujące Kluby: Gryf Wejherowo, Błękitni Stargard, Olimpia Zambrów, Radomiak Radom, Stal Stalowa Wola, Wisła Puławy oraz Polonia Bytom. Wszystkie wymienione Kluby zostały zobowiązane do dostosowania obiektu do wymogów licencyjnych do rozpoczęcia sezonu rozgrywkowego 2016/2017.

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: Nie jestem ministrem piłki nożnej (źródło TVP)

- Nadzór finansowy nałożono na Klub Polonia Bytom, celem monitorowania sytuacji finansowej Klubu oraz kontroli realizacji licznych ugód zawartych z wierzycielami.

- Na sześć Klubów I ligi nałożono obowiązek zapłaty określonej kwoty pieniężnej:

• Puszcza Niepołomice - 2000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego;
• Błękitni Stargard - 2000 zł za naruszenie kryterium P.07 Podręcznika Licencyjnego;
• Gryf Wejherowo - 1000 zł za naruszenie F.01 Podręcznika Licencyjnego;
• Olimpia Zambrów - 1000 zł za dostarczenie dokumentacji wynikającej z kryterium P.03 po terminie;
• Siarka Tarnobrzeg - 5000 zł za naruszenie kryterium F.03, poprzez nie wykazanie w tabeli zobowiązań zobowiązania transferowego względem innego Klubu;
• Wisła Puławy - 1000 zł za naruszenie kryterium P.09 Podręcznika Licencyjnego.

- Na cztery następujące Kluby nałożono nadzór z zakresu Personelu i Administracji: Błękitni Stargard, Kotwica Kołobrzeg, Olimpia Zambrów oraz Wisła Puławy. Wszystkie Kluby zostały zobowiązane do spełnienia kryteriów z zakresu Personelu i Administracji do rozpoczęcia sezonu rozgrywkowego 2016/2017.

- Na dwa Kluby II ligi nałożono sankcję odjęcia punktów:

Polonia Bytom - na Klub nałożono sankcję regulaminową w postaci odjęcia 4 (czterech) punktów w sezonie rozgrywkowym 2016/2017 w związku z naruszeniem kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów II ligi na sezon 2016/2017. Komisja postanowiła również zobowiązać Klub do terminowego realizowania ugody zawartej w dniu 30 maja 2016 roku, obligującej klub do realizacji postanowień wyroku Piłkarskiego Sądu Polubownego do końca grudnia 2016 roku. W przypadku nie dotrzymania terminów spłat którejkolwiek z rat ugody, o której mowa powyżej, przypadających do końca grudnia 2016 roku, Klubowi automatycznie zostaną odjęte kolejne 4 (cztery) punkty w sezonie rozgrywkowym 2016/2017. Uzasadniając należy wskazać, iż Klub spłacił zobowiązania względem innego Klubu, wynikające z wyroku Piłkarskiego Sądu Polubownego dopiero w dniu wydania decyzji licencyjnej tj. 30 maja 2016 roku. Również inne zobowiązanie zasądzone wyrokiem Piłkarskiego Sądu Polubownego zostało uregulowane poprzez ugodę zawartą dopiero w dniu 30 maja 2016 roku. Powyższe bez wątpienia wskazuje na poważne naruszenia kryterium F.04. Zgodnie z pkt. 10.6.1 pkt. b Licencji należy odmówić: "Jeśli do dnia złożenia dokumentacji licencyjnej, nie później jednak niż do dnia 31 marca roku kalendarzowego, w którym rozpoczyna się Sezon Licencyjny, Wnioskodawca posiada przeterminowane zobowiązania, o których mowa w niniejszym punkcie". Jednakże zgodnie z pkt. 10.6.1 ust.4 "Jeżeli zobowiązanie przeterminowane nie zostało uregulowane do dnia złożenia dokumentacji licencyjnej, ale zostało uregulowana przed dniem podjęcia decyzji o przyznaniu lub odmowie przyznania Licencji, Licencja może być wydania, jednakże w każdym przypadku klub podlega sankcjom, przewidzianym w rozdziale 5.4 Podręcznika Licencyjnego".

Siarka Tarnobrzeg - na Klub nałożono sankcję regulaminową w postaci odjęcia 1 (jednego) punktu w sezonie rozgrywkowym 2016/2017 w związku z naruszeniem kryterium F.03 Podręcznika Licencyjnego. Zgodnie bowiem z treścią pkt. 10.5.1 ust.2 przedmiotowego kryterium: "Jeżeli zobowiązanie przeterminowane nie zostało uregulowane do dnia złożenia dokumentacji licencyjnej, ale zostało uregulowana przed dniem podjęcia decyzji o przyznaniu lub odmowie przyznania Licencji, Licencja może być wydana, jednakże w każdym przypadku klub podlega sankcjom, przewidzianym w rozdziale 5.4 Podręcznika Licencyjnego". Taka sytuacja miała miejsce w przypadku Klubu Siarka Tarnobrzeg, która uregulowała zobowiązanie transferowe względem innego Klubu po dniu 31 marca 2016 roku.

- W związku ze spadkiem Górnika Zabrze do I ligi, Komisja postanowiła objąć Klub nadzorem finansowym w celu monitorowania sytuacji Klubu w realiach I ligowych.

- Kluby Znicz Pruszków oraz Stal Mielec w związku z uzyskanym awansem do wyższej klasy rozgrywkowej nie były licencjonowane na rozgrywki II ligi. Kluby awansujące z II ligi do I będą licencjonowane w późniejszym terminie.

- Wszystkie Kluby objęte nadzorem finansowym ze względu na zawarte ugody zostały zobowiązane do ich realizacji bez możliwości ich dalszego odraczania.

Od powyższych decyzji Klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni.

O decyzjach Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN odnośnie klubów I ligi przeczytać można TUTAJ.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
PZPN

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×