CLJ: Pogoń Szczecin górą na stadionie Legii Warszawa. Jest blisko mistrzostwa

Młodzi piłkarze Pogoni Szczecin wygrali 2:0 z Legią Warszawa w pierwszy meczu finału Centralnej Ligi Juniorów. Stołeczna drużyna będzie silniejsza personalnie w rewanżu, ale ma pokaźną stratę do odrobienia.
PAP / Marcin Bielecki

Tysiące kibiców na trybunach, podróż samolotem i konferencje prasowe – finał Centralnej Ligi Juniorów został bogato oprawiony. Przy okazji na młodych zawodników spadł ciężki bagaż oczekiwań. W tej sytuacji bezcenne było doświadczenie tych piłkarzy Pogoni Szczecin, którzy grywają w Ekstraklasie. Walski, Piotrowski, a przede wszystkim Marcin Listkowski wnieśli dużo jakości do środka pola.

Dzięki tej trójce Pogoń kontrolowała wydarzenia przez 30 minut meczu w Warszawie. Na prowadzenie wyszła po strzale Walskiego. Wychowanek Siarki Tarnobrzeg sam wyłuskał piłkę przed polem karnym Legii Warszawa i spokojnie ominął Radosława Majeckiego. Na kwadrans przed przerwą szczecinianie cofnęli się.

Po stołecznym zespole było widać, że został przemeblowany i potrzebuje czasu na poukładanie gry. Część zawodników pomagała w sobotę w walce o utrzymanie rezerwom Legii i będą gotowi dopiero na rewanż. Między 30. a 45. minutą bramkarz Pogoni miał już więcej obowiązków.

Dobre ataki na połowie Pogoni przeprowadzał Konrad Michalak. Pokazał, że nieprzypadkowo nosi na plecach numer "7". Na skrzydle grał dynamicznie i kreatywnie. Wypracował sobie dwie pozycje strzeleckie i szkoda z perspektywy Legii, że kopnął piłkę anemicznie. W 57. minucie Pogoń zrewanżowała się uderzeniem Gracjana Jarocha, które zablokował Mateusz Żyro.

W 66. minucie nikt i nic nie zatrzymało Jarocha. Napastnik ze Szczecina wyprzedził Bartosza Skowrona i strzelił na 2:0 od słupka do bramki. Zaliczka młodych Portowców zrobiła się pokaźna. Dowieźli ją do ostatniego gwizdka i w przeciwieństwie do zespołu seniorów, zatriumfowali przy Łazienkowskiej.

Rewanż zostanie rozegrany w środę o godzinie 18 na stadionie Pogoni. Klub z Pomorza Zachodniego walczy o pierwsze złoto w juniorach od 30 lat.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
0:1 - Michał Walski 17'
0:2 - Gracjan Jaroch 66'

Legia: Radosław Majecki - Bartosz Skowron, Maciej Ostrowski (64' Grzegorz Aftyka), Adrian Małachowski, Mateusz Żyro – Mateusz Bondarenko, Konrad Michalak (83' Piotr Cichocki), Filip Karbowy (46' Michał Trąbka), Eryk Więdłocha (46' Tomasz Nawotka), Aleksander Waniek – Mateusz Leleno.

Pogoń: Patryk Brzozowski – Paweł Marczuk, Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko, Szymon Waleński - Marcin Listkowski (63' Krystian Peda), Michał Walski, Sebastian Kowalczyk (76' Damian Pawłowski), Jakub Piotrowski, Rafał Maćkowski (67' Gracjan Kuśmierek) – Gracjan Jaroch (90+1 Mateusz Bartolewski).

Żółte kartki: Bondarenko (Legia) oraz Piotrowski, Jaroch (Pogoń).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Czy Pogoń Szczecin wygra Centralną Ligę Juniorów?