Baraże o II ligę: Odra Opole blisko awansu. Spora zaliczka po wielkim naporze

Piłkarze Odry Opole pokonali 2:0 Vinetę Wolin w pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi. Na Pomorzu Zachodnim wygrała drużyna lepsza. Vineta nie oddała nawet celnego strzału.

Już pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Odry Opole. Dwa razy wolinianie ratowali się wybiciem z linii bramkowej. Ponadto Marcin Niemczyk skiksował i zamiast zdobyć gola z kilku metrów, to huknął na wiwat. Wszystkie te ostrzeżenia trafiły w próżnię. Vineta Wolin nie była w stanie zatrzymać gości.

Po przerwie napór opolan był jeszcze silniejszy, ale bramkarz Oskar Rechtziegel zaczarował swoje królestwo. Dopiero w 80. minucie Waldemar Gancarczyk zdobył gola na 0:1. Zdążył zaasekurować sam siebie po strzale z rzutu karnego, który obronił Rechtziegel. Odra dobiła Vinetę w 86. minucie, a gola zdobył Dawid Wolny po wzorowym kontrataku.

Zrobiło się 0:2 i piłkarze mogli rozpocząć małą fiestę. Są daleko za połową drogi do awansu. Wspierało ich w Wolinie ponad 100 kibiców. Nie zmieścili się w klatce i w geście solidarności wszyscy kibicowali zza płotu.

- Za grę wystawię drużynie pozytywną notę, ale muszę zganić ją za brak skuteczności. To jest kierunek dalszej pracy z zespołem - mówi Jan Furlepa, trener Odry Opole.

I dodaje: - Mieliśmy mnóstwo sytuacji i powinniśmy je wykorzystać, a tak prawie do samego końca było bezbramkowo. Piłka nożna nauczyła mnie pokory, a wynik 2:0 była złudny, więc musimy być skoncentrowani w rewanżu.

Vineta nie zagrała meczu jakiego spodziewali się kibice. Z trudem budowała akcje i transportowała piłkę na połowę rywala. Podopieczni Pawła Ozgi lubią kombinacyjny futbol i długie wymiany podań. Odra to zneutralizowała. Było widać, że trener Furlepa gościł na meczach wolinian i rzetelnie ich rozpracował.

Najlepszy strzelec Vinety Adam Nagórski toczył samotne pojedynki z obrońcami. Nawet jeżeli któryś wygrał, to brakowało partnerów, by oddać strzał.

Wolinianie byli najbliżej gola w 2. minucie po strzale Jakuba Tarki, który zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego. Sytuacja z początku meczu zapowiadała wyrównany pojedynek. Z każdą minutą zarysowywała się jednak przewaga Odry. Vineta praktycznie nie zatrudniła celnym uderzeniem Tobiasza Weinzettela.

- Na pewno w rewanżu zagramy lepiej - zapowiada trener Paweł Ozga, co nie zmienia faktu, że zdecydowanym faworytem dwumeczu jest Odra Opole. Rewanż przed własną publicznością powinien być dla niej formalnością.

Vineta Wolin - Odra Opole 0:2 (0:0)
0:1 - Waldemar Gancarczyk 80'
0:2 - Dawid Wolny 86'

Vineta: Oskar Rechtziegel - Adrian Skorb, Dawid Jeż, Marek Niewiada, Jakub Tarka - Bartosz Ława, Michał Adamczak (88' Tomasz Wydmuszek) - Dawid Łodyga (73' Wojciech Gałecki), Adrian Nagórski (90' Paweł Chamera), Paweł Szewczykowski (46' Kacper Wittbrodt) - Adam Nagórski.

Odra: Tobiasz Weinzettel - Robert Trznadel, Mateusz Bodzioch, Mateusz Peroński, Rafał Brusiło - Tomasz Wepa, Damian Ałdaś (68' Przemysław Bella) - Marcin Niemczyk (78' Bartłomiej Kolanko), Waldemar Gancarczyk, Mateusz Gancarczyk (59' Krzysztof Gancarczyk) - Łukasz Staroń (59' Dawid Wolny).

Żółte kartki: Jeż, Adamczak, Skorb (Vineta).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!