Sparingowo: Zagłębie Sosnowiec zaczęło od pewnego zwycięstwa

Piłkarze I-ligowego Zagłębia Sosnowiec udanie rozpoczęli przygotowania do sezonu. W swoim pierwszym meczu kontrolnym pokonali A-klasowy MKS Sławków 5:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Klub ze Sławkowa zaprosił Zagłębie do rozegrania sparingu w ramach obchodów 95-lecia MKS-u. Zgodnie z przewidywaniami sosnowiczanie od początku przeważali na boisku, a gospodarze byli dla nich tylko cieniem.

Ostatecznie Zagłębie rozbiło A-klasowego rywala 5:0, z czego trzy gole padły w pierwszej połowie. Worek z bramkami otworzył w 13. minucie Hubert Tylec, wykorzystując świetne podanie Sebastiana Dudka. Podopieczni Jacka Magiery czuli się pewnie, a w ostatnich minutach przepuścili prawdziwy szturm na bramkę rywali. W 35. minucie trafił Krzysztof Markowski, a chwilę później Sebastian Kopeć.

Drugą połowę I-ligowiec rozpoczął w zupełnie innej jedenastce, trener Magiera dał szansę między innymi dwóm testowanym zawodnikom. W 50. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Łukasz Sołowiej, zaś Konrad Zaradny w końcówce ustalił wynik na 0:5.

MKS Sławków - Zagłębie Sosnowiec 0:5 (0:3)
0:1 - Tylec 13'
0:2 - Markowski 35'
0:3 - Kopeć 37'
0:4 - Sołowiej 50'
0:5 - Zaradny 90'

Skład Zagłębia Sosnowiec: Maciejowski (46' Czaplak) - Klama (46' Fonfara), Dudała (46' zawodnik testowany), Kopeć (46' Sołowiej), Witkowski (46' Udovicić) - Markowski (46' zawodnik testowany), Dudek (46' Matusiak) - Tylec (46' Wilk), Mularczyk (60' Klama), Musiolik (46' Bartczak) - Dikof (46' Zaradny).

[color=black]ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Tomasz Jodłowiec: Mogliśmy wygrywać wyżej w grupie (źródło TVP)

{"id":"","title":""}