WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

I etap budowy stadionu Górnika Zabrze wreszcie zakończony

Po blisko pięciu latach zakończono I etap budowy nowego stadionu Górnika Zabrze. W czwartek Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał wszystkie niezbędne pozwolenia, co oficjalnie zamknęło przedłużającą się inwestycję.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Materiały prasowe / Górnik Zabrze / Stadion Górnika Zabrze

Budowa nowego stadionu Górnika Zabrze oficjalnie rozpoczęła się 24 sierpnia 2011 roku. Zarówno plany, jak i projekt były imponujące, nowoczesny obiekt z trybunami na prawie 32 tysiące miejsc. Sama inwestycja to jednak pasmo problemów z wykonawcami i jej realizacja (zamiast zapisanych w umowie nieco ponad półtora roku) zajęła niemal 5 lat.

W tym czasie zburzono niemal całą infrastrukturę okalającą boisko i w jej miejsce wybudowano nowoczesne trzy trybuny. Długo Górnik Zabrze rozgrywał swoje domowe spotkania przy tylko jednej otwartej dla widzów trybunie, która mieściła 3 000 fanów. Nie zburzono również budynku klubowego. To jednak ma się zmienić w II etapie budowy stadionu, lecz wciąż nie jest wiadomo kiedy rozpocznie się jego realizacja.

Dlaczego dopiero w ostatnim dniu czerwca oficjalnie zakończono I etap inwestycji? Właśnie 30 czerwca obiekt uzyskał pozwolenie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na użytkowanie strefy biur na poziomie +2, pomieszczeń komercyjnych pasażu od strony ul. Roosevelta oraz garażu podziemnego na poziomie 0. Wcześniej kibice mogli korzystać z trzech trybun, które podczas Wielkich Derbów Śląska z Ruchem Chorzów fani zajęli w komplecie (24 563 widzów).

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Adam Godlewski po przegranym horrorze Polaków. "Czuję się mocno zmaltretowany"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×